Katalizör Hurdaları

Partikül Filitresi Hurdaları

Partikül Filitresi Hurdaları otomotiv sektöründe kullanılan ve motorlu araçların yakıt emisyonlarını düşürmek için geliştirilen partikül filitrelerinin hurdalarıdır. Partikül filitreleri aracın çıkış gazlarını yani egzost sistemleri tarafından araçtan dışarı atılan yanmış petrol gazlarını işleyerek doğaya daha az zarar veren formlara dönüştüren ve bu sayede çevre kirletici etkilerini azaltan özel tasarımlı cihazlardır.

Patrikül Filitreleri araçların egzoz emisyonlarını düşürdükleri için son 20 yılda çok yaygın olarak kullanılmaktadır hatta neredeyse partikül filitresi bulunmayan araç satışı yapılmamaktadır. Birçok ülke yeni satılacak araçlar için Euro 4 5 6 gibi normlar yani standartlar şart getirmekte ve bu düzeyde çevre kirletici etkisi sınırlanmamış araçların satışına izin vermemektedir. Hatta birçok ülke hava kirliliği olan şehirlere girebilecek araçlar için bile egzoz emisyon sınırlaması getirmektedir.

Partikül filitreleri egzost sisteminde susturucuya benzer bir ekipmandır ve içerisindeki petekli gözenekli yapı içerisine alınan gaz ek yanma sistemleri gibi teknolojiler ve kimyasal etkiler ile yapı değiştirir ve aracın gaz çıkışı daha az zararlı bir yapıda olur ve formülü değiştirilen gazın atmosfer içerisindeki bertarafı daha kolay olur.

Patrikül Filitreleri binlerce marka ve modelden oluşan çok büyük bir ürün çeşididir, aynı marka model ve yıl üretilen aynı motora sahip araçlarda bile farklı partikül filitrelerinin kullanıldığı gözlemlenmektedir, bu kadar ticari ve teknik bir karardır ve aynı marka model ve motor kodlu bir araç üzerine 5 6 çeşit farklı partikül filitresi karşımıza gelmektedir. Bunun sebebi farklı oem üreticilerin ve markaların o andaki piyasa koşullarına göre işlerini görebilecek en kaliteli en uzun ömürlü ve en uygun fiyatlı parçayı piyasadan temin etmeleri ile orantılıdır.

Partikül Filitreleri elektronik atık geri dönüşümü ürünlerine benzer geri dönüşüm prosedürlerine sahip oldukları için ağırlıklı olarak elektronik atık geri dönüşüm tesislerinin ek faaliyetleri arasında yer alırlar, bu sayede benzer ve eş biçimde geri dönüşüm yapıldıkları elektronik atıklar ile birlikte işlenebilirler. İçerik bakımından en zengin ve değerli maden paladyum dur ve verimlilik bakımından yüksek verimli modeller de vardır.

Bu sebeple partikül filitrelerinin tanınması ve geri dönüşüm ile elde edilebilecek element türleri ve miktarları hakkında bilgi sahibi olunması oldukça önemlidir.

Şirketimiz toplu miktarda bulunan partikül filitrelerini satınalarak geri dönüşüm yaparak ekonomiye kazandırmaktadır. Elinizde bulunan toplu miktardaki partikül filitrelerinin alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55