Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Pentium 4 Anakart Hurdası

Pentium 4 Anakart Hurdası pentium 4 ailesi işlemcileri çalıştırabilecek olan anakartların hurdalarıdır. Pentium 4 işlemciler pentium 3 ailesinden sonra çıkan ve core ailesinden önce gelen işlemci aileleridir ve 64 bit mimarinin ve 1 ghz üstü hızların hayatımıza girmiş olduğu son derece önemli ve dönemi için son derece yenilikçi özellikler barındıran işlemcilerdir.

Günümüzdeki performans ihtiyaçları düşünüldüğünde ortalama bir cep telefonundan bile düşük performans sergileyebilen pentium 4 işlemcilerin tamamı günümüz için yetersizlerdir bu sebeple çalışıyor olsun veya olmasın pentium 4 işlemci kullanan tüm bilgisayarlar günümüz şartlarında bilgisayar hurdaları olarak değerlendirilmektedir. Hatta dünya üzerinde yer alan pentium 4 ve daha önceki nesile ait olan bilgisayarların %95 den fazlası halihazırda geri dönüşüm yapılmış olarak değerlendirilmektedir.

Kalan kısım ise depolarda hurda bilgisayar olarak beklemekte yada çok çok düşük bir kısmı da halen aktif olarak kullanılmakta olarak değerlendirilmetkedir.

Pentium 4 Anakart Hurdası pentium 4 ailesi işlemciler kullanmakta olan masaüstü yada dizüstü bilgisayarların anakartları olabilemektedir. Pentium 4 ailesi 3 farklı soket ailesi ile masaüstü bilgisayarlarda ve 2 farklı soket ailesi ile dizüstü bilgisayarlar üzerinde kullanılmış bir işlemcidir. Masaüstü bilgisayarlarda 423 ve 478 pin pga mimarisinde ve 775 pin de lga mimarisinde pentium 4 işlemciler vardır ve bu işlemciler de masaüstü bilgisayar anakartları olan 423 478 ve 775 pin anakartar üzerinde kullanılmıştır. Bu 3 anakartın hepsi yeni nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına dahil olan anakartlardır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları, elektronik kart hurdaları , işlemci ram harddisk hurdası gibi her çeşit toplu elektronik atıkların alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55