Bilgisayar Hurdaları İşlemci Hurdaları

Porselen İşlemci Hurdaları

Porselen İşlemci Hurdaları günümüzde kullanım alanı kalmamış ve hurda haline gelmiş seramik porselen işlemcilerdir. Porselen işlemciler 40 50 yıl kadar önce yaygın olarak üretilmiş ve kullanılmış olan işlemcilerdir ve yaklaşık 30 yıl önce kullanım alanları kalmamaya başlamıştır, daha sonraki nesil işlemciler daha çok slot işlemciler , plastik işlemciler ve metal işlemciler olarak karşımıza gelmektedir.

Porselen işlemciler daha çok 8086 8088 80286 80386 80486 ve pentium ailesine dahil olan işlemcilerdir, dönemin yaygın olarak işlemci üreticileri Intel , AMD ve IBM Cyrix firmalarıdır. Genel olarak Porselen İşlemci Hurdaları da bu markalara ait işlemcilerden oluşmaktadır.

Porselen İşlemciler geri dönüşüm ekonomik değeri olarak çok yüksek değerli elektronik hurdalar arasında yer almaktadır, bunun temel sebebi üretimlerinde kullanılan element türleri ve oranları ile alakalıdır. İşlemciler çok yüksek çalışma frekansına sahip ve çok yüksek miktarda veri işleyebilen son derece karmaşık elektronik devre sistemleridir ve işlemcilerin üretilebilmesi için çok küçük bir alanda binlerce elektronik devre elemanı birlikte çalışırlar, bu kadar küçük bir alanda bu kadar yüksek veriyi bu kadar yüksek hızlarda işleyebilmek için kullanılan elektronik bileşenler çok yüksek vasıflı elektronik komponentlerdir.

Geri dönüşüm ekonomik değerini oluşturan elementler ağırlıklı olarak ağır metaller ve nadir metallerdir, bakır aluminyum ve demir her elektronik atık gibi işlemci hurdalarında da bulunur, Porselen İşlemci Hurdaları nın ekonomik değerinin yüksek olmasını sağlayan en önemli konu geri dönüşüm neticesinde elde edilebilecek nadir metallerin varlığıdır.

Porselen Seramik işlemci hurdaları nın geri dönüşümü ile kıymetli madenler olan altın gümüş ve paladyum da geri kazanılır ve bu elementlerin geri dönüşüm oranı hurda işlemcilerde diğer elektronik atıklara göre daha yüksek olduğundan ekonomik değerleri daha yüksektir.

Şirketimiz her çeşit işlemci hurdaları , sarı göbekli işlemci hurdaları , plastik hurda işlemci , slot işlemci hurdası , hurda metal işlemci , her çeşit anakart hurdaları ve tüm elektronik hurda sınıflarını satınalmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme güncel ve en yüksek fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55