Elektronik Hurdaları

Pos Cihazı Hurdaları

Pos Cihazı Hurdaları arızalanması sonucu kullanım dışı kalan pos cihazları ve gelişen teknoloji yada altyapı sebebi ile kullanım dışı kalan pos cihazlarıdır. Pos cihazları bankacılık sisteminin perakende noktaları için geliştirdiği bir tahsilat çözümüdür ve pos cihazları banka sistemine bağlannarak kredi kartı veya banka kartları üzerinden ödeme alınmasını sağlarlar. Oldukça yüksek teknoloji ekipmanlar olan kredi kartı pos sistemleri diğer elektronik cihazlar gibi gelişimini sürdürmeye devam etmektedir.

Yıllar önce PSTN yani kablolu telefon hatlarını dialup yani çevirmeli ağ modemleri gibi arayarak bankaya bağlanarak kredi kartı provizyon işlemi yapan pos cihazları zaman içerisinde gelişim göstermiştir ve günümüzde ethernet ip tabanlı pos cihazları veya GSM 3G 4G tabanlı pos cihazları kullanılmaktadır, Bu cihazlar sabit telefon hatlı cihazlara göre çok daha hızlı işlem yapabilmektedir ve kullanım maliyetleri çok daha düşüktür.

Teknoloji gelişimindeki etki pos cihazları nı da etkilemekte olup yeni teknolojiye sahip pos cihazları çıktıkça eski nesil pos cihazlarının tamamı hurda pos cihazı haline gelmekte ve elektronik atık olmaktadır, ayrıca kullanım esnasında arızalanan pos cihazları da hurda pos cihazı olarak geri kazanım yapılmaktadır.

Pos Cihazı Hurdaları içerisinde pos cihazı anakart hurdası bulunmaktadır ve türlerine göre geniş bir yelpazede elektronik kartlar çıkmaktadır AB sınıfı yani 3. sınıf elektronik kart hurdalarından başlayarak ,  eski nesil anakart hurdaları ve sunucu anakart hurdaları sınıfları arasında geri dönüşüm verimliliğine sahip elektronik kartlar içermektedir. Bu sebeple alım fiyatları oluşturulurken malzemenin görülüp incelenmesi faydalı olacaktır. Görülmeden fiyat verilmesi imkansız bir elektronik kart sınıfıdır.

Pos Cihazı Hurdaları çok yüksek miktarda plastik ve metal içeriğe sahiptir, parakende satış noktası ürünleri oldukları için gövdeleri kalın ve sağlamdır ve genel ağırlıklarına oranla kart oranı en fazla %15 seviyesindedir, kalan gövde elemanları geleneksel plastik ve metal hurdaları olarak geri dönüşüm yapılmaktadır. Bu sebeple en yüksek faydanın sağlanabilmesi için Pos Cihazı Hurdaları söküm yapıldıktan sonra plastik ve metal aksamları geleneksel geri dönüşüm sistemlerinde geri kazanım yapılırken elektronik kartları olan pos cihazı anakart hurdaları elektronik atık geri dönüşüm sistemlerinde geri dönüşüm yapılarak ekonomik değer kazanmaktadır.

Şirketimiz büyük bir elektronik atık geri dönüşüm tesisidir ve her çeşit elektronik atık geri dönüşümü yapmaktadır, elinizde bulunan pos hurdaları , pos kartı hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55