Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Ram Bellek Modülü Hurdaları

Ram Bellek Modülü Hurdaları kullanım dışı kalan ram bellek modülleridir ve elektronik atık sınıflanadırmasına giren katı atıklardır, hurda ram yüksek değerli bir elektronik kart hurdasıdır bunun sebebi pcb ağırlığına oranla elektronik bileşen oranaının yüksek olması , anakarta bağlantısını sağlayan pinlerin yüksek iletkenlik sağlayabilmesi için nadir metaller içeren alaşımlar ile yapılmış olması olarak değerlendirilebilir.

Ram bellek hurdaları her çeşit masaüstü bilgisayar dizüstü bilgisayar ve sunucu bilgisayarları üzerinde bulunmaktadır. Hurdaya ayrılan bilgisayarlar yani bilgisayar hurdaları üzerindeki ram bellekler de hurda ram olarak değerlendirilmektedir, ayrıca her elektronik cihaz ve içerisinde bulunan farklı donanımlar gibi ram bellekler de arızalanabilir ve hurda ram haline gelebilirler. Arızalanan ve kullanım dışı kalan tüm ramlar hurda ram olarak geri dönüşüm yapılırsa yüksek ekonomik değer sağlarlar.

Ram ingilizce bir kısaltmadır ve random access memory anlamına gelmektedir. Rastgele erişilebilen hafıza anlamına gelen bu terim tam da işlevi anlatmaktadır. Bilgisayarların içerisinde aktif olan tüm programlar ve veriler ram dediğimiz bellek modüllerinde tutulur. Ram ın görevi işlemcinin işleyeceği tüm veriyi depolamak ve gerektiğinde işlemciye sunmaktır. Ram ın hızlı erişilebilir olması için de rastgele erişilebilir bellek olarak tasarlanmıştır. Yani bilgisayarlar çalışan programları belleğe yükleyerek çalıştırır ve programların kullanmakta olduğu tüm veriler belleğe yüklenirler. İşlemci o sırada ihtiyaç duyduğu veriyi ram den okur işler ve sonucunu ram e yazar. Bu sebeple bilgisayarların olağanüstü hızlar ile çalışabilmesi için ram bellek modüllerinin de çok hızlı ekipmanlar olması gerekmektedir. Bu sebeple ram modülleri de özel elektronik bileşenler ile üretilirler ve bu bileşenlerin üretiminde kullanılan elementler arasında kıymetli maden sınıflandırmasına girmekte olan altın gümüş ve paladyum da eser miktarda bulunmaktadır.

Ram hurdalarının yüksek değerini de mikron boyutunda dahi olsa bulunan kıymetli maden içerikli alaşımların geri dönüşümü sonucunda elde edilen elementler sağlamaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdası , anakart hurdası , modem hurdası , elektronik kart hurdası , ram hurdaları , cep telefonu hurdaları , tablet hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve güncel fiyatlar ile alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55