Ağ Cihazı Hurdaları Elektronik Hurdaları

Router Switch Modem Hurdaları

Router Switch Modem Hurdaları genel olarak kullanım ömrünü tamamlamış olan ağ ürünlerinin tamamını kapsayan geniş bir kavramdır ve bu cihazlar bilgisayarların ethernet ağlarını kurmak genişletmek ve birbirine bağlamak için kurulan bilgisayar ağlarındaki aktif elektronik cihazlardır. Bilgisayar ağlarının kurulabilmesi bu cihazların uygun noktalara uygun konfigurasyonlar ile kurulması ve birbirleri ile iletişim kurması ile mümkün olmaktadır.

Bilgisayar ağları bilgisayarların birbiri ile veya ağ üzerindeki diğer bilgisayar veya elektronik sistemler ile elektriksel sayısal sinyaller kullanarak iletişim kurmasına olanak sağlayan bilgi köprüleridir. Evde cep telefonunuzu bluetooth kulaklığa bağlamanız bile bir ağ oluşturuyorken , her gün hepimizin bağlı olduğu internetde dünya üzerindeki en büyük ethernet ağıdır, ayrıca cep telefonlarımız da aslında bir bilgi ağına bağlanacak dijital ses görüntü ve ethernet trafiği taşıyan birer ağ cihazıdır. Profesyonel anlamda çalışan kişiler her gün en azından ortalama 3 farklı ağ bağlantısı kurmaktadır. Yani kısaca bilgisayar ağları heryerde ve hayatın içindedir.

Bu ağların kurulması ve kullanılması tarafında çok farklı cihazlar kullanılmaktadır, en yaygını modemler ve kablosuz ürünlerdir çünki bunlar küçük ağlarda ve ağların en alt noktalarında bulunurlar. Internet servis sağlayıcılardan evlere ulaşan internet ev içindeki kurulan yerel ağın internete bağlanmasını sağlar ve bunu sağlayan da bir modemdir. Buna ek olarak ek kablosuz alan için kablosuz alıcılar ve köprüler gibi cihazlar da evlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Switch Router gibi cihazlar daha çok işyeri okul kurum gibi büyük ağlar içerisindeki trafiği yönetmek ve yönlendirmek için kullanılan cihazlardır ve konutlarda pek bulunmazlar. Bu cihazlar çok sayıda bilgisayarın birbiri ile iletişiminden ve dış ağlara bağlanmalarından sorumlu cihazlardır.

Tüm elektronik cihazlar gibi ağ cihazları da belirli bir kullanım ömrüne sahiptir, arızalanması sonucunda kullanım dışı kalması , daha yeni bir teknolojiye sahip cihazlar ile yenilenmesi sonucu kullanılmaz hale gelmesi , kullanılan altyapının değişmesi sonucunda uyumsuz hale geldiği için kullanılamaması gibi birçok sebep ile ağ cihazları kullanım dışı kalır ve Router Switch Modem Hurdaları haline gelirler. Tamamı elektronik atıklar olan Router Switch Modem Hurdaları geri dönüşüm yapılarak ekonomik değerler kazanabilirler.

Bu sebeple elinizde bulunan her çeşit ağ cihazı hurdaları , Router Switch Modem Hurdaları , bilgisayar hurdaları , bilgi işlem hurdaları ve her çeşit toplu elektronik atığınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55