Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Santral Kartı Hurdaları Nedir ?

Santral Kartı Hurdaları telekomünükasyon santralleri üzerinde kullanılmakta olan elektronik devre sistemleri olarak tasarlanmış elektronik devre kartlarıdır. Kullanım ömürlerini tamamlamış olan elektronik satraller üzerindeki tüm devre kartları da Santral Kartı Hurdaları olarak değerlendirilen elektronik atıklar haline gelirler.

Santral kartları telekomünikasyonun çok eski dönemlerinden beri hayatımızdadır, eski telekom sistemleri sabit kablolu telefon santralleri olarak hayatımıza girmiştir, sabit telefon hatları evlerimize bir çift bakır kablo ile ulaşan ve ses iletişimi sağlayan basit elektronik devre sistemleridir ve yaklaşık 40 yıl boyunca yaygın biçimde ülkemizde kullanılmış durumdadır.

Daha sonraki dönemde dijital santraller hayatımıza girmiştir ve bundan bir sonraki dönemde geniş band internet dönemidir, bu dönemde sabit telefon hatlarının dijital santraller üzerinden sunulması ve ADSL internet erişiminin de bu hatlar üzerinden sunulabilmeye başlanması ile telekomünikasyon daha da ivmelenmiştir.

Teknolojideki bu hızlanma santrallerin boyutlarını da küçültmektedir, daha önce 1000 tane telefon hattının işletmesini yapabilen bir santral bir tıra sığabilirken şuan günümüzde 1000 tane sabit telefon hattının çalıştırıldığı bir santral bir buzdolabından daha küçüktür.

Yani teknolojideki gelişim arkasında davasa elektronik atık dağları bırakmaktadır ve telekomünikasyon alanı da bunlardan biridir.

Santral Kartı Hurdaları da belirttiğimiz gibi hurdaya ayrılan santral sistemlerinin kartlarıdır fakat santral hurdaları içerisinden çıkan santral anakartı hurdaları birbirinden çok farklı sınıflara dahil olan elektronik devre kartları da bulundurmaktadır, bu devre kartı sistemleri farklı geri dönüşüm değerlerine de sahip olabilmektedir.

Şirketimiz her çeşit santral kartı hurdası , modem hurdası , elektronik devre kartı hurdası, bilgisayar hurdaları , sunucu laptop hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme ve en güncel fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55