Elektronik Hurdaları

Santral Kartı Hurdası

Santral Kartı Hurdası kullanılmaz hale gelen santrallerin içerisinde bulunan ve telekomünikasyon görevlerini yerine getiren elektronik devre kartları olan santral kartları nın hurdalarıdır. Genel olarak günümüzde analog santraller satılmamaktadır ve tamamen dijitalleşen telekomünikasyon sistemlerinin üzerinde bulunan santrallerin tamamı sayısal sistemler haline gelmektedir.

Sayısal iletişim verinin sayısal kodlara dönüştürülmesi ve hedef noktada tekrar ilgili veri türüne dönüştürülmesi ile yapılan bir iletişim türüdür, daha yüksek kalite , daha düşük bant genişliği ve daha küçük veri paketleri ile çalışabilen sayısal iletişim telekomünikasyon alanında çok büyük faydalar sağlamıştır.

Eski nesil analog santrallerin olduğu dönemleri düşünürsek henüz cep telefonları icat edilmemiş durumdadır sınırlı bir telsiz kullanımı ve araç telefonlarının bulunduğu bu dönemde iletişim Khz sınırında kodlanabilen sinyallerle yapıldığı için ses kalitesi çok düşük ve mesafeye bağlı kayıp çok yüksek olamktaydı, uzak mesafeler ile iletişim kurulurken çok fazla yeniden kodlama yapabilen ağ cihazı kullanılması gerekmekteydi ve bu iletişimin temel zorluğu haline gelmişti.

Sayısal teknolojilerin gelişmesi ile öncelikle sayısal telefon hatları daha sonra da kablosuz iletişim ortaya çıktı buna paralel olarak sayısal sistemlerin yaygınlaşması ile internet erişimi ve yüksek hızlı iletişim alternatiflerinin çok hızla yayılması sağlandı. Önce de belittiğimiz gibi kayıpsız yüksek mesafelere çok hızlı iletişimin sağlanması ile telekomünikasyon çağ atlamış oldu.

Tüm teknoloji ürünleri ve elektronik cihazlar gibi santraller de belirli bir kullanım ömrüne sahiptir, bu süre cihazın kullanıma başlandığı zaman ile kullanımının son bulduğu zaman arasını belirlemektedir ve bu süre analog cihazlar için yaklaşık 10 yıl kadar önce bitmiştir ve şuan kurumsal hiçbir şirket veya kurum analog sistemler kullanmamaktadır. Daha yeni nesil olan sayısal santraller ve IP santrallere geçiş yapan işletmeler ve kurumlar eski nesil santrallerini hurda telefon santrali olarak değerlendirmekte ve geri dönüşüm tesisleri tarafından alınarak geri dönüşüm yapılmaktadır.

Tipik bir santral incelendiğinde metal veya plastikden oluşan gövdenin içerisinde bir yada birçok elektronik karttan oluşan santral sistemi gözlemlenir, ayrıca bu santral sistemleri düşük voltaj devreleri oldukları için içerisinde santralin kullanacağı direk akım elektriği sağlayacak bir trafo sistemi de yer alır, bu elektrik besleme sistemi trafo kartı hurdaları sınıflandırmasına giren düşük vasıflı elektronik kartlardır.

Santral Kartı Hurdası ise 3. sınıf elektronik kart hurdası sınıflandırmasına dahil olan ve yüksek değerli elektronik kartlar arasında yer alan kart hurdaları arasındadır. 

Bu sebeple elektronik atık geri dönüşümüt esisleri tarafından ücret ödenerek alınan Santral Kartı Hurdası yüksek ekonomik fayda sağlamaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , ağ cihazı hurdaları , bilgi işlem hurdaları , laptop tablet hurdaları , anakart hurdaları , işlemci ram harddisk hurdaları , cep telefonu ve akıllı telefon hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55