İşlemci Hurdaları

Sarı Göbekli İşlemci Hurdaları nelerdir ?

Sarı göbekli işlemci hurdaları çok eski nesil masaüstü bilgisayarların çalışmasında kullanılan intel 286 386 486 ailesi işlemcilerdir, yalnızca bu işlemciler sarı göbekli işlemci hurdaları olarak değerlendirilmektedir. Başka hiçbir işlemci bu sınıflandırmaya girmemektedir. Bazı hurda firmaları yanılarak cyrix ve amd marka bazı işlemcilerin de sarı göbekli işlemciler olduklarını düşünebilir ama yanılmaktadırlar.

Bu işlemciler pentium 1 ailesi işlemcilerden hemen önce çıkmış ve kullanılmış olan işlemcilerdir, eski nesil anakart hurdaları nın en eski olanları üzerinde bu işlemcilere rastlanabilmektedir.

Sarı göbekli işlemci hurdaları yalnızca DIP , PLCC , Socket 1 2 3 türü soket yapılarında bulunur ve 40 ile 238 arasında bacağı bulunan işlemcilerin alt bacaklarının arasında sarı kare bir göbek bulunan işlemciler sarı göbekli işlemci hurdalarıdır, üzerlerinde son 2 rakam olarak 86 veya 88 yazan 8086 8088 186 286 386 ve 486 kodlu intel işlemci aileleri bu sınıflandırmaya girmektedir. Başka hiçbir işlemci sarı göbekli hurda işlemci değildir.

Pentium 1 işlemciler ve amd cyrix ailesinin seramik kaplı işlemcileri de seramik işlemci hurdası sınıflandırmasına ait işlemci hurdalarıdır.

Şirketimiz her çeşit hurda işlemci , metal işlemci hurdası , plastik işlemci hurdası , seramik işlemci hurdası ve sarı göbekli seramik işlemci hurdası alımı yapmaktadır.

Tüm toplu bilgisayar elektronik cep telefonu hurdalarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55