Harddisk Hurdaları

SAS Harddisk Hurdaları

SAS Harddisk Hurdaları sunucu harddisk hurdaları arasında yer alan bir harddisk türüdür. SAS Bağlantı yeni nesil sunucular üzerinde bulunan ve SCSI sistemlerin yerini alan Serial Atached Scsi bağlantıya sahip harddisklerin hurdalarıdır.

SAS harddisk bağlantıları SATA harddisk bağlantılarına benzemektedir fakat ayrı kontrol sistemleri bulunuyor olması sebebi ile SAS harddiskler yalnızca SAS kontrol sistemi olan sunucular üzerinde çalışmaktadır.

SCSI harddiskler Small Computer Systems Interface kısaltması olan SCSI Bus sistemi bulunan sistemlerde çalışmaktadır, bu sistemler geliştirilerek SAS teknolojisi üretilmiştir ve 3 Gb saniye veri aktarım hızına ulaşabilen hatta 6 GB s altyapıları da bulunan SAS sistemler 2,5 ve 3,5 inch boyutlarında harddiskler olarak karşımıza gelmektedir.

Daha çok sunucu ve nas cihazları içerisinde bulunan SAS Harddisk Hurdaları arızalanmaları veya düşük kapasite veya performansları sebebi ile kullanım dışına çıkmış sas harddiskler olarak karşımıza gelmektedir, ayrıca işletme ömrünü tamamlamış sunucular üzerinden sökülerek veri güvenliği sebebi ile bertaraf edilen harddiskler de SAS Harddisk Hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Şirketimiz her çeşit harddisk hurdaları , bilgisayar harddisk hurdaları , laptop harddisk hurdaları , sunucu harddisk hurdaları ,ide sata mfm pata scsi SAS Harddisk Hurdaları gibi her çeşit harddisk hurdası alımı yapmaktadır, ayrıca her çeşit bilgisayar hurdası , laptop sunucu tablet huraları , elektronik kart hurdaları ve her çeşit bilgi işlem hurdası nın alımını yapmaktayız. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55