Harddisk Hurdaları

Sunucu harddisk hurdaları

sunucu bilgisayarlar Özel Bilgi işlem görevlerini yapmak için tasarlanmış güçlü bilgisayarlardır ve tüm bilgisayarlar gibi üzerlerinde kalıcı olarak saklanan veriler harddisk sürücülerde saklanmaktadır.

hard disk kelimesi sen disk yani sert çember anlamına gelmektedir. Bu isim verilerin saklandığı daire biçimde ve sert metal malzemelerden yapılmış olan veri saklayıcı plakalardan gelmektedir. Hardiş sürücülerin içerisinde verilen belirttiğimiz daire biçimindeki plakalar üzerine manyetik olarak saklanmaktadır.

bu daire biçimindeki veri saklayıcı plakalar dakikada 4.500 5 400 7200 10.000 ya da 15.000 rpm yani dakikada devir hızı olarak dönmektedir. Özel okumayı yazma sistemleri bu dönmekte olan dairelere verileri paketler olarak yazar ve okurlar. Bu olağanüstü hızlı çalışan mekanik ve elektronik sistem dakikada neredeyse GB seviyesinde veri okuyup yazabilme becerisine sahiptir. Hatta kimi parti sürücüler saniyede 200 megabayt kadar veri okuyup yazabilmektedir.

sonucu harddisk hurdaları sunucular üzerinde kullanılan hard disklerin kullanım ömürlerinde olması sonucunda arızalanması veya işlevsiz kalması sonucunda ortaya çıkmakta olan sunucu harddisk sürücüleridir.

hurda hard diskler arızalanan harddisk ve işlevsiz kalan harddisk sürücülerdir. Hard disklerin işlevsiz kalması çalıştıkları bilgisayarların arızalanması veya belirli sebeplerle yenilenmesi sebebiyle kullanım dışı kalmaları sonucunda olur. Tüm bilişim ürünleri gibi sunucuların da belirli bir kullanım ömrü vardır bu kullanım ömrüde olduğunda çalışıyor dahi olsalar kullanım dışı kalabilirler çünkü daha yeni nesil sunucular çok daha yüksek performans ve hız sunmaktadır.

şirketimiz her çeşit sonucu hurdasi masaüstü bilgisayar hurdasi hard disk hurdası her çeşit bilgi işlem hurdalarini toplu olarak peşin ödeme ve güncel en yüksek fiyatları sağlayarak satın almaktadır. tüm toplu elektronik atıklarınızın peşin ödeme yapılarak satın alması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alıniz 05558005055