Harddisk Hurdaları

Sunucu Harddisk Hurdaları

Sunucu Harddisk Hurdaları genel olarak harddisk hurdası sınıflandırmasına dahil edilen arızalı bozuk veya yetersiz özellikleri sebebi ile kullanımı mümkün olmayan harddisk sürücülerdir. Sunucu harddiskleri ile masaüstü bilgisayar harddiskleri ve notebook harddiskleri büyük benzerlikler ve büyük farklılıklar içermektedir. Genel olarak harddisk sürücüler isminden anlaşılabileceği gibi sert bir maddeden yapılmış manyetik veri depolama özelliğine sahip diskler üzerine sayısal verilerin yazılması ve okunması mantığı ile veri depolama yapan depolama birimleridir ve bilgisayarlar kadar eski bir teknolojidir.

Günümüzdeki tüm elektronik cihazlar gibi harddisk sürücüler de çok gelişmiştir fakat temel prensip ve işin elektronik ve fizik bilimi kısmı tamamen aynıdır, bir disk alanına kaydedilebilecek veri 1000 katına okuma yazma hızları 1000 katına çıkmış olmasına rağmen 50 yıl önceki harddisk sürücüler ile günümüzdeki harddisk sürücüler temelde aynı prensipler ile çalışmaktadır.

Sunucu harddisk hurdaları nın temel farklarını değerlendirdiğimizde sunucu harddisklerinin genel olarak normal bilgisayar harddisklerine göre çok daha uzun süre çalışmaya uygun ve çoklu işlev yürütmede daha yüksek performans sağlayabilecek mimaride olmaları düşünülerek tasarlanmaktadırlar. Yani bir masaüstü bilgisayarın günde birkaç kez kapatılıp açılabileceği ve günde ortalama 8 saat gibi bir süre en çok kullanılacağı düşünülüyor olsa da sunucuların 7 gün 24 saat yıllarca açık kalarak çok yoğun bir bilgi trafiğinde çalışacakları öngörüldüğü için çok daha sağlam ve çok daha yüksek performanslı olmaları gözetilmektedir. Çok daha sağlam olmaları neredeyse askeri sınıf metal saflığı ve elektronik dayanıklılığı düşünülerek üretilmetkedirler. Masaüstü ve Dizüstü bilgisayar harddisklerinde performans ve uzun ömüre ek olarak hafiflik , sessiz çalışma , düşük çalışma ısısı ve düşük enerji tüketimi dikkate alınırken , sunucu harddisklerinde en önemli kriter kusursuz çalışma , dayanıklılık ve performanstır, sunucu hardiskleri üretilirken ağırlık , çalışma sesi ve enerji tüketimi değerleri pek dikkate alınmaz.

Sunucu harddiskleri diğer harddisklere göre çok daha az arıza yapmalarına rağmen değişen altyapılar ve düşük kapasite düşük performans gibi gerekçeler ile kullanım dışı kalabilmektedirler, tüm bu durumda kullanım ömrünü doldurmuş olan harddisk sürücüler Sunucu Harddisk Hurdaları olarak değerlendirilmektedir ve elektronik atık geri dönüşümü yapılan emtialar arasında yerlerini almaktadırlar.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdası,  sunucu hurdası , hurda laptop , harddisk hurdası , Sunucu Harddisk Hurdaları , pc harddisk hurdası, laptop harddisk hurdası , monitör hurdası , network cihazları hurdası gibi her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıklarınızın satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55