Sunucu Hurdaları

Sunucu Kartı Hurdası

Sunucu Kartı Hurdası genel olarak geleneksel hurda yani geri dönüşüm firmaları tarafından kullanılan bir sınıflandırma adı olarak düşünülse de gerçek anlamına yakın bir anlam taşımaktadır. Sunucu Kartı Hurdası Sunucu Bilgisayaların Anakartları nın hurdaları anlamına gelmektedir.

Sunucular genel olarak bireysel kullanıcılardan ziyade kurumlar tarafından kullanılan iş sistemlerinin ve yazılım hizmetlerinin altyapılarını sağlayan özel bilgisayarlardır. Günümüzde birçok yazılım sunucu istemci mantığında çalışan bir sistem olarak dizayn edilmektedir. Örneğin bu web sitesini düşündüğümüzde sizin bilgisayarınız bir web istemcisi rolü alarak bu web sitesini okumak için kullanılırken , bu sitenin bulunduğu sunucu bir web sunucusu olarak size bu bilgileri ulaştırmaktadır. Aradaki veri internet aracılığı ile sunucudan sizin bilgisayarınıza taşınmaktadır.

Sunucular ve istemciler çok çeşitlidir, isimlerinden de anlaşılabileceği gibi bir veri veya hizmeti sunan yani sağlayan bilgisayar sunucu , bu veri yada hizmeti alan bilgisayar ise istemci yani veriyi yada görevi isteyen bilgisayar olarak değerlendirilmektedir.

Sunucular en yaygın olarak web sunucusu , eposta sunucusu , veritabanı sunucusu , dosya sunucusu , yazılım hizmeti sunucusu olarak karşımıza gelmektedir. Sunucuların masaüstü bilgisayarlara benzer ama çok daha yüksek performansa sahip ve çok daha uzun süre kullanıma dayanacak mimaride tasarlanan özel donanımları vardır ve üstlerinde çalıştırılan yazılımlar da özel olarak geliştirilmektedir.

Sunucu hurdaları incelendiğinde içleridnen sunucu anakart hurdaları , sunucu eklenti kartı hurdaları , sunucu ram hurdaları , sunucu harddisk hurdaları , cdrom hurdaları , güç kaynağı hurdaları , metal ve plastik hurdaları gibi hurdalar çıkmaktadır.

Sunucu anakart hurdaları masaüstü bilgisayar anakartlarına göre çok daha yüksek özelliklere sahiptir ve bu altyapıların sağlanabilmesi ve çok uzun süre boyunca hizmet sunabilmesi için çok daha yüksek vasıflı elektronik bileşenler kullanılarak üretilen sunucular çok daha yüksek maliyetler ile üretilir ve satınalınır. Geri dönüşüm değerleri bakımından incelendiğinde de sunucu anakart hurdaları yada geleneksel hurda firması tanımlaması ile Sunucu Kartı Hurdası masaüstü bilgisayar anakartlarına göre çok daha yüksek değerlidir.

Şirketimiz her çeşit elektronik atık , sunucu hurdası , Sunucu Kartı Hurdası , anakart hurdası , bilgisayar hurdaları ,elektronik kart hurdaları , cep telefonu hurdaları , harddisk hurdaları , laptop hurdaları ,tablet hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55