Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Tablet Kartı Hurdası

Tablet Kartı Hurdası Tablet Anakart Hurdaları ile aynı anlama gelemektedir. Taşınabilir bilgisayarların en işlevsel olaranları arasında yer alan tabletler hayatımıza 10 yıl kadar önce girmiş durumdadır ve bu süre içerisinde ülkemizde ve dünyada milyonlarca tablet satılmıştır.

Tablet bilgisayarlar yüksek performans ürünleri olarak tasarlanmamaktadır, tabletler genel olarak taşınabilir hafif ve dokunmatik ekranları ile basit işlevleri kullanıcı kolaylığı hedefi ile sunmak için dizayn edilen ve hayatın her alanında büyük kolaylıklar sunan teknoloji ürünleridir.

Tabletlerin yaygınlaşmasının başlangıcı mobil dönüşümün hızlanması ve internet erişiminin yaygınlaşması ile olmuştur ve tablet çağı gelişerek devam etmektedir, günümüzde eğitim sağlık bilişim ticaret turizm bankacılık gibi ana sektörlerin tamamında ve kişisel eğlencenin her alanında tablet kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Her yıl satılan milyonlarca tabletin yeni doğan ihtiyaçlara ek olarak yenileme sebebi ile alınan yüzbinlercesi de bulunmaktadır yani daha önceden tablet kullanan bir kişi yada kurum daha yeni tabletler de alabilmektedir. Bu geri dönüşüm açısından düşünüldüğünde önemli bir kaynak olarak değerlendirilmektedir.

Ömrünü tamamlayan tabletler hurda tablet haline gelir ve her bir tablet içerisinde bir adet Tablet Kartı Hurdası bulunmaktadır. Sınıflandırma olarak bakıldığında en az notebook anakart hurdaları hatta daha yüksek değerde olan tablet anakart hurdaları yüksek geri dönüşüm değerleri ile önemli bir ekonomik değer sunmaktadır.

Tablet Kartı Hurdası nın yüksek ekonomik değeri yaklaşık 25 30 gram ağırlığında olan tablet bilgisayarın neredeyse 10 yıl önce satılan sıradan bir ofis bilgisayarına yakın performans sağlayabilecek donanıma sahip olmasıdır. Yaklaşık 20 de bir ağırlık ile eşdeğer performansın sağlanması yalnızca teknolojik gelişme ile olmamaktadır, çok daha yüksek vasıflı elektronik bileşenlerin daha küçük alanda üretilebilmesi çok daha yüksek vasıflı alaşımların ve elementlerin kullanımı ile mümkün olmaktadır.

Bu sebeple Tablet Kartı Hurdası zengin bir elektronik kart hurdasıdır ve geri dönüşümü ile yüksek vasıflı elementlerin geri kazanımı yapılmaktadır ve geri kazanılan element oranlarına bakıldığında ortalama bilgisayar anakart hurdalarına göre daha yüksek oranda kıymetli maden , nadir metal ve ağır metal içermeleri sebebi ile daha yüksek ekonomik değere sahiptirler.

Şirketimiz her çeşit Tablet Kartı Hurdası , tablet hurdaları , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , işlemci ram hurdaları , harddisk hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır. Elinizde bulunan tüm toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55