Genel

Trafo Kartı Hurda Fiyatları

Trafo Kartı Hurda Fiyatları geniş bir tanım gibi gözükse de burada bahsedilen büyük elektrik trafoları değildir. Trafo elektrik devresi olarak elektrik akımının türünü , akım yada gerilimini ayarlama görevi olan devre sistemlerinin genel adıdır. Yani elektrik akımını alternatif akımdan direk akıma veya 220v dan 24v a düşüren veya tersini yapan her çeşit elektrik akımı girişini alarak farklı türde bir elektrik akımı veya akımları düzenleyen devre kartlarının genel adı trafo kartıdır, bu tür kartların hurdaları da trafo kartı hurdası olarak değerlendirilmekte olan elektronik kartlardır.

Şehir elektrik şebekeleri içerisinde yer alan trafolar genel olarak yüksek gerilim hatlarında taşınmakta olan çok yüksek voltajlardaki elektrik enerjisini şehir şebekesindeki 220v 50hz seviyesindeki alternatif akıma dönüştürmekte olan elektrik devre sistemleridir, evet bunlarda trafo adını alır ama elektronik hurda literatüründe trafo kartı olarak isimlendirilen kartlar bu şehir şebekesindeki kocaman trafo sistemleri değildir.

Her çeşit tüketici elektroniği ve bilişim ürünleri gibi ürünlerin içerisinde yada çevresinde bulunan ve bu cihazların ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisini sağlayan her çeşit devre kartının genel adı trafo kartı hurdası olarak değerlendirilmektedir. Tabi geniş bir hurda sektörü olduğundan bu kartların genel adları şöyledir; trafo kartı hurdası , elektrik kartı hurdası , bc kart hurdası , kötü kart hurdası gibi isimler de verilmektedir.

Trafo kartı yada BC kart yada kötü kart ne isim verilirse verilsin bu kartın tek görevi bir girişinden gelen şebeke elektriğini yani 220v 50Hz AC gerilimi direk akım türüne dönüştürmek ve ilgili elektronik cihazın çalışması için gerekli enerjiyi sağlamaktır.

Örnek vermek gerekirse masaüstü bilgisayar power supply hurdaları trafo kartı hurdalarını anlatmak için harika bir üründür. Her masaüstü bilgisayarın kasasının içerisinde bir power supply yani güç sağlayıcı bulunur. Bu power supply bir elektrik prizi üzerinden aldığı elektrik enerjisini bilgisayar içerisine ulaştıran bir ekipmandır ve fiziki şeklinden de bu anlaşılır. Elektrik fişinden gelen elektrik bu kutu içerisinde düzenlenir ve diğer ince kablolar ile bilgisayar donanımlarına bağlanır.

Power supply ünitesi şebekeden aldığı 220v gerilimindeki 50hz sinüs dalga biçimindeki alternatif akım elektrik enerjisini direk akım 12v 5v ve 3.3v gerilimine düşürür ve bilgisayar içerisindeki donanımların elektrik enerjisi ihtiyacını sağlar. Görevi bu kadar basittir ve tam olarak düşük sınıf bir elektrik devresidir, çünki sadece basit aç kapa devre elemanları ve voltaj düzenleme devresi içeren bu devre sistemi bir elektrik devresidir, elektronik hesaplama ve karar verme gibi görevleri yoktur bilgisayar donanımlarından veya bilgisayar düğmelerinden sadece aç kapa gibi komutlar alır ve elektrik akımını düzenleyerek bilgisayara sağlar.

Trafo Kartı Hurda Fiyatları incelendiğinde en düşük sınıf elektronik hurda kartları kapsadığı gözlemlenir bunun temel sebebi trafo kartları nın yalnızca yüksek oranda plastik ve düşük oranda demir aluminyum ve çok düşük oranda bakır içerdiğindendir, neredeyse hiç nadir metal içermediğinden kötü kart hurdası veya BC kart hurdası yada trafo kartı hurdası olarak anılmakta olan bu sınıf elektronik hurdaların ekonomik değeri diğer yüksek sınıf anakart hurdalarına göre daha düşüktür.

Şirketimiz her çeşit elektronik hurda alımı yapmaktadır, tüm toplu elektronik hurdalarınızın peşin ödeme ve en yüksek fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55. Alım Fiyatları sayfamızı inceleyrek güncel fiyatlarımıza ulaşabilirsiniz.