Elektronik Hurdaları

Uydu Alıcı Anakart Hurdaları

Uydu Alıcı Anakart Hurdaları arızalandığı için çalışmayan veya yetersiz özellikleri ile kullanılamayan uydu alıcılar içerisinde bulunan anakartlardır. 3. Sınıf yani AB sınıfı anakart hurdaları arasında yer almakta olan Uydu Alıcı Anakart Hurdaları değerli elektronik kart hurdaları arasında yer aldıkları için önemsenmesi gereken katı atıklardır, geri dönüşüm ekonomik değerleri yüksek olan uydu alıcı hurdaları ağırlıklı olarak elektrik elektronik servisleri , uydu montaj servisleri , elektronik tamircileri gibi  işletmelerden genellikle çıkmaktadır.

Geleneksel katı atıklar gibi düşünülmemesi gereken hurda uydu alıcılar elektronik atık geri dönüşüm tesisleri tarafından ücret ödenerek satınalınmaktadır.

Uydu alıcılar dünya yörüngesinde geoorbital noktada seyretmekte olan uyduların dünyaya hedeflenmiş olan yayın sinyallerini işlemek üzere dizayn edilmiş cihazlardır, olağanüstü bir teknoloji barındıran uydu alıcılar uzun yıllardır hayatımızın içindedir, uydu yayın sistemleri yüksek kurulum maliyeti içeriyor olsalar da neredeyse bir kıta büyüklüğünde alana sinyal göndererek yüzmilyonlarca kişiye dijital görüntü ses ve veri gönderebilme özellikleri ile günümüz yayıncılığının en büyük yayım aracı olarak kullanılmaktadır.

Alternatif yayın sistemleri olan kablolu yayın ve karasal yayın çok daha dar bir alana hitap etmektedir, kablolu yayında tüm alıcılara kablonun ulaşma zorunluluğu çok yüksek kurulum ve işletme maliyeti ve kullanım maliyeti yarattığı için yayıncılık açısından çok verimli değildir, karasal yayın da eski nesil radyo frekansı antenleri ile yapılan yayınlardır ve coğrafi olarak sınırlı yani en çok 50 km mesafeli alanlara yayın yapılabiliyor olması karasal yayınları da kısıtlı teknolojiler haline getirmektedir, en basit yayın uydusunun 1 milyon kilometrekare alana yayın yapabiliyor olması çok daha büyük bir alıcı kitlesine ulaşmasını sağlamaktadır.

Uydu yayıncılığı yaklaşık 50 yıldır yaygınlaşmaktadır ve son 20 yıl içerisinde uydu yayın teknolojileri olağanüstü gelişmiş durumdadır , günümüzde hd 4k gibi yüksek yoğunluklu görüntü, dts ve 5.1 kalitesinde 24 bit ses ve neredeyse genişband sınıflandırmasında 10mbit üzerinde hızlarla veri yayını yapabilen uydular kullanımdadır ve bu uydu sistemlerindeki gelişim aynı şekilde uydu alıcıların da gelişimini zorunlu kılmaktadır, bu sebeple uydu alıcı cihazları da yenilenmekte ve yeni nesil cihazların kullanımı zorunlu olmaktadır.

İlk uydu teknolojilerinin gelmesi ile Turksat uydusu analog yayına başlamıştı ve bu sayede evlerde kablolu yayın veya anten kullanımına alternatif teknolojilerin girmesi ile şehirlerin ücra noktalarında yayın alamama durumu aşılmıştır , sonraki dönemde dijital uyduların çıkması ile analog uydular kullanım dışı kalmıştır. Bu örnekteki gibi gelişim 2. 3. 4. nesil uyduların kullanıma başlanması ile yenilenen uydu alıcıları zorunlu kılmıştır ve bu sebeple milyonlarca uydu alıcı yenilenmek durumunda kalmıştır.

Günümüzde bu yenileme sebepli kullanım dışı kalan uydu alıcılar ve arıza sonucu kullanım dışı kalan uydu alıcılar ve platform aboneliği kısıtlı uydu alıcıların kullanım dışı kalması sonucunda her gün binlerce uydu alıcı kullanılmaz hale gelmekte ve hurda uydu alıcı durumuna gelmektedir. Tüm bu uydu alıcı hurdaları nın anakartları da Uydu Alıcı Anakart Hurdaları olarak geri dönüşüm yapılarak ekonomik değer kazanmaktadır.

Şirketimiz her çeşit elektronik hurda, uydu alıcı hurdası , Uydu Alıcı Anakart Hurdaları , bilgisayar cep telefonu elektronik hurdaları , elektronik kart hurdaları ,  gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve çevreci tesislerinde geri dönüşümünü yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55