Elektronik Hurdaları

Uydu Alıcı Anakart Hurdası

Uydu Alıcı Anakart Hurdası arızalanması sonucu kullanım dışı kalan uydu alıcılar, güncel teknolojileri desteklemediği için kullanılmaz hale gelen uydu alıcılar, abonelik sistemleri ile şifreli yayınları desteklemeyen uydu alıcılar , platform sistemlerini desteklemediği için kullanılamayan uydu alıcılar gibi her çeşit artık gerekli teknolojik altyapıyı desteklemediği için kullanılamayan uydu alıcılar ve bozuk uydu alıcılar olarak değerlendirilebilir.

“Uydu Alıcı Anakart Hurdası” uydu alıcı cihazın içerisindeki tüm elektronik görevleri yapan elektronik devre sistemidir, yani dünya yörüngesindeki yayın uydusunun gönderdiği dijital veriyi antenden gelen kablo üzerinden alan ve bu veriyi işleyerek görüntü ses ve bilgiye dönüştüren cihazlardır. Uydu alıcılar günümüzde dijital veri işleyen cihazlardır yani bilgi kaynağından sayısal olarak kodlanır ve uydu alıcı bu veriyi geri kodlayarak bilgiye dönüştürür ve işleyerek görüntü ses veya bilgiye dönüştürür.

Yaygın olarak yayıncılık altyapısı için kullanılan uyduların en temel kullanımı televizyon yayınlarının aktarılmasıdır, televizyon kanallarının kodlayarak dünya yörüngesine sayısal bilgi olarak yolladığı yayın dünyaya uydu tarafından gönderilir ve uydu alıcılar antenler üzerinden bu bilgiyi okuyarak yayını ekrana getirirler. Bir uydu binlerce farklı bant üzerinden binlerce yayın gönderebilir ve uydu alıcı da özelliğine göre bu veriyi işleyerek ilgili kanalı ekrana getirebilir. Özel sistemler kullanılarak bir çanak üzerinden aynı anda çok sayıda kanal izlenmesi de mümkün olabilmektedir.

Televizyon yayınlarına ek olarak radyo yayınları ve veri yayınları da yapılabilmektedir, veri yayınları daha çok özel işler için kullanılmakla birlikte serbest veri yayınları da bulunmaktadır.

Uydu alıcı teknolojileri çok hızla gelişen bir alandır ve günümüzden 10 yıl önce satınalınan bir uydu alıcı günümüzdeki altyapıları desteklememektedir, günümüzde 3d fullhd 4k dolby digital dts ses özellikleri bulunan yayınlar uydularda hızla yayılmakla beraber eski nesil hd ready veya sadece dijital veri işleyebilen uydu alıcıların hiçbir şekilde kullanım imkanı bulunmamaktadır.

Ayrıca çok eksi nesil analog uydu yayınlarını alabilen yada 1. nesil dijital uydu altyapılarını destekleyebilen uydu alıcıların tamamı da çalışıyor olsalar da kullanım alanları yoktur çünki günümüzdeki sayısal yayınlar analog uydu alıcılar tarafından işlenemez ve yeni nesil video sıkıştırma formatlarını desteklemeyen eski nesil dijital uydu alıcılar da günümüzdeki veri sıkıştırma formatlarını çözecek teknolojiye sahip olmadıkları için kullanım dışı kalırlar.

“Uydu Alıcı Anakart Hurdası” hurda uydu alıcıların sökülmesi ile ortaya çıkan 3. sınıf elektronik kart hurdaları olarak değerlendirilmektedir, uydu alıcı içerisinden bir tanede elektrik trafo kartı hurdası çıkabilmektedir bu kartın görevi şebekeden gelen 220v 110v AC akımı 12v 5V gibi DC akımlara dönüştürmektedir. Bu iki kısım yani Uydu Alıcı Anakart Hurdası ve trafo kartı hurdası elektronik kart hurdası sınıflandırmasına giren ve geri dönüşüm yapılarak yüksek ekonomik fayda sağlayabilen kartlar olarak karşımıza gelmektedir.

Şirketimiz her çeşit elektronik kart hurdası , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , uydu alıcı hurdaları , network ürünü hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi toplu elektronik atığın alım ve geridönüşümünü yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55