Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Yeni Nesil Masaüstü PC Anakart Hurdaları

Yeni Nesil Masaüstü PC Anakart Hurdaları çin kartı hurdaları olarak da adlandırılan masaüstü bilgisayar anakart hurdaları nın bir kısmıdır. Yeni nesil tanımlaması olduğuna göre birde eski nesil anakart hurdaları da bulunmaktadır.

Bu sınıflandırma çok kolay yapılabilir, küçük üstü metal işlemci kullanan anakartların tamamı yeni nesil anakart hurdaları olarak düşünülebilir, ayrıca işlemci saat hızı 1 ghz den yüksek olan tüm masaüstü bilgisayar anakartları da yeni nesil anakart hurdaları olarak düşünülmelidir.

İşlemci sınıflandırmasına göre de ayrım yapılmak istenirse pentium 4 sonrası bütün anakartlar yeni nesildir, amd işlemci kullananlarda da 462 pin ve daha sonrası tüm anakartlar yeni nesil olarak değerlendirilmelidir.

Daha başka bir ayrım biçimi de işlemci bacak sayısına göre yapılabilir 400 taneden fazla ayağı olan tüm masaüstü bilgisayar anakartları yeni nesil anakart hurdası olarak da sınıflandırılabilir.

Yukarıda izah ettiğimiz gibi işlemci küçük ve üstü metal soğutucu plaka ile kapalıysa , 400 taneden fazla bacağı varsa , 1 ghz den daha hızlıysa yada 2000 yılından sonra üretildiyse bu bilgisayarın anakartı %100 yeni nesil anakart hurdası olarak değerlendirilmelidir. Bu sınıflandırma çin kartı hurdası , p4 anakart hurdası gibi isimlendirmeler ile de anılmaktadır.

Eski nesil masaüstü pcler ise 2000 yılından önce üretilmiştir, işlemcilerinin bacak sayısı 400 den azdır, işlemcinin hızı 1ghz den azdır ve işlemciler küçük işlemciler değildir. Bunların tamamı eski nesil anakart hurdası, orjinal kart , bilgisayar kartı , p1 kart gibi isimlendirmeler ile sınıflandırılmaktadır.

Şirketimiz her çeşit toplu bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , bilgiişlem hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını ve geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm toplu elektronik hurdalarınızın peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayınız. 0 555 800 50 55