İşlemci Hurdaları

Yeşil Plastik İşlemci Hurdaları

Yeşil Plastik İşlemci Hurdaları masaüstü bilgisayar , disüztü bilgisayar ve sunucu bilgilsayarlarında kullanılmakta olan işlemcilerin bir kısmını ifade etmektedir. Fiber işlemci yada Plastik işlemci olarak adlandırılan bu işlemcilerin üzerlerinde ısı plakası bulunmaz, üst yüzeyleri fiber bir malzeme ile kaplanmıştır.

Yeşil Plastik İşlemciler eski nesil masaüstü bilgisayarlarda , eski nesil sunucularda ve tüm dizüstü bilgisayarlarda kullanılan işlemci türüdür. Dizüstü bilgisayarlarda halen kullanılıyor olmasının sebebi hafif yapılarıdır, dizüstü bilgisayarlar taşınabilir ekipmanlar olduğundan metal ısı plakasının 40 50 gram ağırlığı bile cihazın toplam ağırlığına dahil olduğundan ısı plakası bulunmayan bir tasarım daha makul bulunmuş ve tasarım uzun dönemdir hiç değiştirilmeyerek dizüstü bilgisayarlarda çok uzun yıllardır yeşil plastik işlemciler kullanılmaktadır.

Eski nesil Pentium 2 ve pentium 3 dönemlerinde masaüstü bilgisayarlar ve sunucularda da yeşil plastik işlemci, kahverengi plastik işlemci ve siyah plastik işlemciler gözlemlenmektedir.

Yeşil Plastik İşlemci hurdaları metal işlemci hurdalarına göre daha yüksek ekonomik değere sahiptir, Tüm seramik işlemcilere , kahverengi plastik işlemciler ve siyah plastik işlemcilere göre daha düşük ekonomik değere sahiptir.

Şirketimiz her çeşit işlemci hurdalarının alımını ve geri dönüşümünü yapmaktadır. Toplu elektronik atıklarınızın en güncel fiyatlar ve peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55