Eski Nesil Anakart Hurdaları

eski-nesil-anakart-hurdalariEski Nesil Anakart Hurdaları bilgisayar anakart hurdaları arasında yer alan ve daha çok eski nesil masaüstü bilgisayarlar üzerinde kullanılmakta olan anakartların hurdaları olduğu için eski nesil anakart hurdaları olarak anılan 1. sınıf anakart hurdalarıdır. Pentium 3 ve daha önceki nesil masaüstü bilgisayar hurdaları üzerinde kullanılmakta olan anakartların hurdaları olan bu sınıfa ait anakart hurdaları içerisinde yer alan geri kazanılabilir elementlerin oranı daha yeni nesil anakart hurdaları na göre daha yüksek olduğu için ekonomik değerleri daha yüksektir.

“Eski nesil anakart hurdaları” saat hızları 1 Ghz den düşük işlemcileri çalıştırabilen ve günümüzden yaklaşık olarak 15 yıl daha önce yada daha eski dönemlerde üretilmiş olan masaüstü bilgisayarlar üzerinde kullanılmakta olan anakartlardır. Temel olarak Intel pentium 3 ve daha önceki nesiller olan pentium 2 , pentium , 486 , 386 , 286 ve 8088 8086 gibi tarihi bilgisayarların tamamı eski nesil anakartlar kullanmaktadır. AMD ailesine de bakıldığında 586 serisi öncesinde yer alan 462 pin ve daha eski nesil AMD anakartlar eski nesil anakart hurdaları olarak kabul edilmektedir.

Geri dönüşüm sektörü tarafından büyük işlemcili anakart hurdaları, pentium 1 anakart hurdaları, anakart hurdaları gibi çok farklı isimler ile anılıyor olsalar da dünya elektronik atık geri dönüşümü sektörü tarafından verilen isim eski nesil anakart hurdaları veya 1. sınıf anakart hurdalarıdır. Ayrıca eski nesil bilgisayar anakartlarına ek olarak her çeşit eklenti kartları da 1. sınıf anakart hurdası olarak değerlendirilebilecek geri kazanım oranları sağladığı için yine bu sınıfta yer almaktadır.

Eklenti kartı hurdaları genel olarak masaüstü bilgisayarlar içerisinde kullanılmakta olan anakart haricinde olan ve anakarta slotlar yardımı ile takılan her çeşit kartın genel adıdır, yani anakart üzerinde bulunmayan bir özelliği taşıyan ve anakarta bağlanan her çeşit kart eklenti kartı veya slot kartı olarak adlandırılmaktadır. En çok rastlanan eklenti kartları yada slot kartları ekran kartları , ses kartları , ethernet kartları , kontrol kartları , tv kartları olarak karşımıza gelmektedir ve bu tür kartların tamamının hurdaları da eski nesil anakart hurdaları gibi 1. sınıf anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Ekran Kartı hurdaları artık işlevsiz duruma gelmiş olan ekran kartlarıdır, ethernet kartı hurdaları da yine aynı şekilde kullanılmaz hale gelen ethernet kartlarıdır, tv kartı hurdaları ise kullanım dışı kalan veya bozuk olan tv kartlarıdır, bunlar gibi çok çeşitli kartlar kullanım ömrünü tamamladıktan sonra elektronik kart hurdası olarak geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanırlar.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları, anakart hurdaları , ram hurdası , işlemci hurdası , hurda harddisk , hurda laptop, hurda cep telefonu  , hurda elektronik kart , hurda yazıcı gibi her çeşit elektronik atığın alımını yapmaktadır. Satınalınan elektronik atıklar çevreci methodlar ile geri dönüşüm yapılarak ekonomik ve çevresel faydalar sağlamaktadır. Elinizde bulunan toplu bilgisayar elektronik ve cep telefonu hurdaları nın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55

eski-nesil-anakart-hurdalari eski-nesil-anakart-hurdalari12 Mainboard 486-PAT48AV eski-nesil-anakart-hurdalari23 eski-nesil-anakart-hurdalari27 eski-nesil-anakart-hurdalari30 eski-nesil-anakart-hurdalari35 Mainboard 486-PAT48AV eski-nesil-anakart-hurdasi eski-nesil-anakart-hurdasi2 eski-nesil-anakart-hurdasi3 eski-nesil-anakart-hurdasi8 eski-nesil-anakart-hurdasi9