Yeni Nesil Anakart Hurdaları

yeni-nesil-anakart-hurdalariYeni Nesil Anakart Hurdaları masaüstü bilgisayarlar üzerinde kullanılmakta olan anakartların hurdaya ayrılması ile ortaya çıkan anakart hurdaları nın bir sınıfı olarak karşımıza gelmektedir. Yeni Nesil tanımı düşünüldüğünde bir de eski nesil tanımı bulunması gerektiğini farketmemize olanak sağlar, yeni nesil ve eski nesil ayrımı elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından tüm dünyada kabul edilebilecek ve fiziki ayrıştırması kolay yapılabilecek bir standart haline gelmiştir.

“Yeni Nesil Anakart Hurdaları” işlemci saat frekans hızı 1 Ghz üzerinde bulunan tüm anakartları kapsamaktadır, Bu ayrım geleneksel hurda geri dönüşüm sektörü uzmanları tarafından kolay bir tanımlama değildir bu sebeple fiziki özelliklere göre de indirgenen bu ayrım mantığı çok basittir, intel masaüstü bilgisayar anakart hurdaları nın pentium 4 ve daha sonraki dönemlerde üretilmiş olanları yeni nesil anakart hurdaları kabul edilmektedir, Intel anakart hurdaları incelendiğinde 478 Pin pentium 4 , 775 pin LGA pentium 4 ve daha sonraki tüm işlemciler, 1156 1155 1150 1366 pin gibi tüm core serisi işlemci aileleri ve bundan sonra üretilmiş tüm anakartlar yeni nesil yani 2. sınıf anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

Yeni Nesil Anakart Hurdaları nın ekonomik değeri eski nesil anakart hurdalarına göre daha düşüktür bunun temel sebebi üretim teknikleri ve üretimde kullanılan element oranlarında gizlidir. Her çeşit elektronik atığın ekonomik değeri içeriğindeki geri kazanılabilir element oranları ile belirlenmektedir ve yeni nesil anakartlarda bulunan geri kazanılabilir element oranı , eski nesil anakartlara göre daha düşük olduğu için ekonomik değerleri daha düşüktür.

AMD anakartlar düşünüldüğünde de yukarıda belirttiğimiz mantık yine geçerlidir 1 GHZ altı hızlarda çalışan anakartlar olan 462 pin ve daha önceki anakartlar 1. sınıf yada eski nesil olarak kabul edilirken , 754 pin ve daha sonraki anakartlar yeni nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir. AMD eski nesil anakart hurdaları olarak kabul edilen anakartlar 462 pin ve daha önceki 270 pin gibi amd k5 , 386 , 386 , 286 ve daha önceki nesil bilgisayarlardır. AMD anakartlardan 939 pin, 940 pin AM2 AM3 FM serisi tüm anakartlar yeni nesil anakart hurdaları olarak 2. sınıf anakart hurdası sınıflandırmasına dahil olan hurda anakartlardır.

Geleneksel geri dönüşüm sektörü daha önceki dönemlerde sarı yeşil renk anakartları 1. sınıf , kırmızı mavi anakartları 2. sınıf olarak değerlendirme hatasını yapmaktaydı, bu gerçekçi ve doğru bir yaklaşım değildir ve ekonomik faydanın düşmesine sebep olmaktadır. Günümüzde yukarıda belirttiğimiz mantık ile ayrıştırılarak alım yapılan anakart hurdaları en yüksek değere ulaşmaktadır ve uluslararası standartlara göre ayrımı yapılan elektronik atıklar yurtdışı geri kazanım tesislerine herhangi bir tekrar sınıflandırma işlemi yapılmadan ihraç edilebilmektedir.

Elinizde bulunan anakart hurdalarını yukarıda belirttiğimiz kriterlere göre sınıflandırmanız halinde alım ve geri dönüşümü çok daha kolay yapılabileceği için tüm elektronik atık geri dönüşümü tesisleri tarafından kabulü daha kolay , hızlı ve zahmetsiz olarak yapılacaktır.

Şirketimiz her çeşit anakart hurdaları , “yeni nesil anakart hurdaları” , eski nesil anakart hurdaları , ram hurdaları , bilgisayar hurdaları , işlemci hurdaları , harddisk hurdaları gibi her çeşit bilgisayar donanımı hurdaları, elektronik kart hurdaları , cep telefonu hurdaları nın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55