Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Bilgisaya Hurdası Alanlar

Bilgisaya Hurdası Alanlar genel olarak geri dönüşüm firmaları yada elektronik atık geri dönüşüm tesisleridir. Geri dönüşüm firmaları yerel olarak her çeşit metal plastik gibi atıkların yanı sıra bilgisayar ve elektronik türü hurdaları da meslekleri gereği toplarlar ve ayrıştırırlar. Elektronik hurdaların tamamı elektronik olmadığından ön ayrıştırması yapılan hurda bilgisayar ve elektronik cihazlar metallerinden ayrıştırılarak elektronik atık haline dönüştürülürler.

Daha sonraki adımda elektronik atık geri dönüşümü tesisleri bu elektronik atıkları geleneksel hurda firmalarından veya tüketicilerden satın alırlar ve elektronik atık geri dönüşümü süreci başlamış olur.

Yani Bilgisaya Hurdası Alanlar bu bilgisayarların geri dönüşümün yapılması için elektronik atık geri dönüşümü sürecini tamamlayacak bir noktaya ulaştırırlar.

Elektronik atık geri dönüşümü birden çok aşamadan oluşan uzun bir süreçtir, bunun temel sebebi elektronik kart hurdaları nın kombine atıklar olmasından kaynaklanmaktadır. Yani basit makina veya insan gücü ve temel aletler ile yalnızca elektronik dışı yani metal olan ekipmanlar ayrıştırılabilirken elektronik atık sınıfındaki donanımların geri dönüştürülebilmesi için ileri aşama fiziki ve kimyasal işlemlerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemler elektronik atık geri dönüşümü tesisleri ve maden rafineri sistemleri kullanılarak yapılabilen süreçlerdir. Bu sebeple elektronik hurdaların geri dönüşümü yalnızca bu tipte şirketler tarafından yapılmaktadır.

Tüm elektronik hurdalar öncelikle fiziki ayrıştırma yapılır, bu aşamada tüm plastik ve sınıflandırılmış metal elementlerinden oluşan atıklar ayrılı ve geleneksel geri dönüşüm methodları ile geri dönüşümleri yapılabilir, bu aşamada elektronik atık sınıfına giren her çeşit elektronik devre kartı taşıyan donanım da kendi sınıflarına göre ayrıştırılır ve sonraki aşamalara hazır hale gelirler.

Elektronik atık geri dönüşümü zorunlu olan temel hurda sınıflarını hatırlatmak gerekirse; her çeşit elektronik kart hurdası , hurda işlemci ram harddisk , laptop ve tablet hurdaları , hurda cep telefonları , her çeşit elektronik devre ve elektronik devre elemanları gibi baskılı devrelerin tamamı elektronik atık geri dönüşümü yapılması gerekli olan ekipmanlardır.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik hurdayı peşin ödeme ile satınalmakta ve geri dönüşümünü yapmaktadır. Tüm bilgisayar elektronik hurdalarınızın en güncel fiyatlar ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55