Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Bilgisayar Donanımı Hurdaları

Bilgisayar Donanımı Hurdaları bilgisayarlar içerisinde ve bilgisayarlara bağlı olarak kullanılan her çeşit fiziki parçanın hurdalarıdır. Elektronik atık sınıflandırmasına giren bilgisayar donanımlarının elektronik hurda kabul edilmesinin temel sebebi her çeşit elektrik enerjisi kullanarak veri işleme görevi üstlenen sistemin elektronik olması ve elektronik sistemlerin yani elektronik devre içeren her çeşit ekipmanın özel elektronik atık geri dönüşümü sistemleri kullanılarak geri dönüşüm yapılabiliyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Özetle elektronik bileşenler içerdiği için bilgisayarlar ve bilgisayar donanımları elektronik atıklardır. Tüm donanımlar birbiri ile aynı değildir, her birinin ayrı bir görevi vardır ve bu donanımlar içerdikleri elektronik bileşenlere ve bu bileşenlerin genel ağırlıklarına göre oranına ve buna ek olarak içerdiği elektronik bileşenlerin üretiminde kullanılan elementlerin kimyasına göre ekonomik değere sahiptirler.

Temel olarak elektronik atıklar incelendiğinde çok yüksek miktarda veriyi ne kadar kısa sürede işleyen bir ekipman sözkonusu ise o donanımın ekonomik değeri yüksektir. Bunun sebebi ise çok yüksek miktarda veri işleyebilen tüm ekipmanların üretiminde yüksek teknoloji ürünü elektronik devre elemanları çok yaygın olarak kullanılır ve bu elektronik komponentlerin üretiminde nadir metaller , kıymetli madenler ve ağır metaller daha basit devre elemanlarına göre çok daha yüksek oranda bulunmaktadır.

Elektronik atık geri dönüşümü işinin temelinde elektronik devre kartları ve bunları oluşturan devre elemanlarının üretiminde kullanılan nadir metal kıymetli maden ve ağır metallerin geri kazanılarak ekonomik fayda sağlanması vardır ve bu elementleri yüksek oranda içeren donanımların ekonomik değeri yüksektir.

Çok yüksek ekonomik değerli Bilgisayar Donanımı Hurdaları incelendiğinde karşımıza işlemciler ve ram bellek modülleri gelmektedir, bu donanımların yüksek ekonomik değere sahip olmasının temel sebebi yukarıda belirttiğimiz gibi çok yüksek frekansta çok yüksek miktarda veriyi çok hızlı biçimde işleyen elemanlar olmaları ve bunun sağlanabilmesi için mikroskobik boyutta binlerce hatta milyonlarca devre elemanı içeren elektronik bileşenlerden oluşturuluyor olması ve bunların üretiminde kullanılan elementlerin yüksek değerleri olmaktadır.

Yüksek değerli Bilgisayar Donanımı Hurdaları incelendiğinde karşımıza anakart hurdaları , ekran kartı hurdaları , ses kartı hurdaları , ethernet kartı hurdaları , tv kartı hurdaları , eklenti kartı hurdaları , cdrom kartı hurdaları , harddisk kartı hurdaları gibi baskılı devre sistemleri gelmektedir. Bunların işlemci hurdaları ve ram hurdalarına göre daha düşük değer içermelerinin temel sebebi ağırlıklarına oranla taşıdıkları metal ve plastiklerdir. Yani bir işlemci üzerindeki elektronik bileşenler ağırlığının çok daha büyük bir kısmını oluşturuyorken , bir anakart üzerindeki elektronik bileşenler ağırlığının çok az bir kısmını oluşturmaktadır. Demir Aluminyum ve Plastikten oluşan bu fireler anakart hurdaları nın değerinin işlemci ve ram hurdaları kadar yüksek olmamasının temel sebebidir.

Değerli bilgisayar hurdaları arasında yer alan donanımlar ise harddisk hurdaları , cdrom hurdaları gibi yüksek oranda metal içeriğine karşılık düşük oranda elektronik kısım içeren bilgisayar donanımlarıdır.

Bilgisayarların çevre birimleri kabul edilen yani bilgisayar kasasına bağlanarak kullanılan monitör hurdaları , klavye mouse hurdaları , yazıcı hurdaları , tarayıcı hurdaları , hoparlör hurdaları gibi tüm donanımların elektronik atık değeri yukarıda belirttiğimiz elektronik bileşenlere göre çok düşüktür çünki tamamının içeriğindeki metal ve plastik oranı çok yüksek olup elektronik bileşen oranı çok çok düşüktür.

Şirketimiz her çeşit Bilgisayar Donanımı Hurdaları , Bilgi işlem hurdaları , anakart hurdaları , bilgisayar hurdaları , laptop sunucu tablet hurdaları , elektronik kart hurdaları , santral hurdaları , cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın en iyi fiyatlar ile peşin ödeme yapılarak satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55