Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

Bilgisayar Kartı Hurdaları

Bilgisayar Kartı Hurdaları bilgisayarların içerisinde bulunan ve bilgisayarın çalışması için gerekli olan elektronik hizmetleri sağlayan elektronik devre kartlarının tamamının hurdalarına verilen genel bir isimdir. Bilgisayar Kartı Hurdaları tanımı içerisinde anakart hurdaları , ram hurdaları , işlemci hurdaları ve eklenti kartı hurdaları girmektedir.

Farklı sınıflara ait elektronik kart hurdası olan bu donanımları kısaca incelersek anakart hurdaları eski nesil anakart hurdaları ve yeni nesil anakart hurdaları olarak iki sınıfa ayrılmaktadır , bu sınıflandırma üretim dönemlerine göre yapılmaktadır ve eski nesil olanlar daha yüksek ekonomik değere sahiptir. Yeni nesil anakart hurdaları nın daha düşük ekonomik değere sahip olmasının temel sebebi daha sonraki dönemde üretilmeleri ve gelişen teknoloji , üretim tekniklerinde ilerleme ve yapılan kimya metalurji çalışmaları sayesinde üretim maliyetlerini düşürmek için daha ekonomik elementler ve alaşımların kullanılabilir hale gelmesidir.

Daha ekonomik hammaddelerden üretilen anakartların hurdaları da aynı şekilde geri dönüşüm açısından daha düşük verimliliğe sahip olduğu için yeni nesil anakart hurdaları eski nesil anakart hurdalarına göre daha düşük ekonomik değere sahip olmaktadır.

Ekran Kartı hurdaları , Ses Kartı Hurdaları , Ethernet Kartı hurdaları gibi hurdalar da eklenti kartı hurdaları olarak sınıflandırılmaktadır bunun temel sebebi anakartın sahip olmadığı özellikleri ona ekleyecek eklentiler olarak çalışan bu kartlar da genel isimleri gibi anılmaktadır. Eklenti kartı hurdaları düşük elektronik kart katılımı ve düşük fireleri sayesinde yüksek ekonomik değer sağlayan elektronik kart hurdaları olarak değerlendirilmektedir.

İşlemci Hurdaları bilgisayarların beyni kabul edilen ve bilgisayarın en karmaşık parçaları olan işlemcilerin hurdalarıdır, hurda işlemciler çok yüksek geri kazanım değerine sahip olabilmektedir özellikle pentium öncesi işlemcilerin ekonomik değerleri çok yüksektir. İşlemciler bilgisayar içerisinde tüm hesaplama ve veri işleme görevlerini yapan parçalardır ve olağanüstü işlem yeteneklerini sağlayabilecek elektronik sistemleri çok yüksek vasıflı elementler kullanılarak üretilmektedir ve bu elementler arasında altın gümüş paladyum bulunduğu için ekonomik değerleri çok yüksektir.

Ram hurdaları da işlemci hurdaları gibi çok yüksek değerli elektronik kartlardır bunun sebebi anakarta montaj pinlerinin çok yüksek vasıflı alaşımlar ile üretilmesi ve bu iletim noktalarında yüksek vasıfın sağlanabilmesinin temel sebebinin de kıymetli maden içerikli iletim noktaları yani pinlerin bulunmasıdır.

Özetlemek gerekirse Bilgisayar Kartı Hurdaları bilgisayar içerisinde bulunan ve elektronik bileşen içeren her çeşit elektronik devre sistemidir ve anakartlar işlemciler ramler ve eklenti kartlarını kapsamaktadır, ayrıca harddisk sürücü hurdası , cdrom hurdası gibi kısmen elektronik kart içeren ekipmanlar da Bilgisayar Kartı Hurdaları sınıflandırması içerisinde kabul edilmektedir, fakat harddisk hurdaları ve cdrom hurdaları daha düşük ekonomik değere sahiptir bunun temel sebebi diğer elektronik kart hurdası sınıflandırmasına giren ekipmanlar gibi çok yüksek oranda elektronik bileşen içermemeleri ve gövdelerinin çok büyük kısmının metallerden oluşuyor olmasından kaynaklanmaktadır.

Şirketimiz her çeşit Bilgisayar Kartı Hurdaları , anakart işlemci ram hurdaları , hurda harddisk , laptop hurdası , sunucu hurdaları , hurda cep telefonu , ağ cihazı hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55