Anakart Hurdaları

Ekran Kartı Hurdaları

Ekran Kartı Hurdaları arızalanan ekran kartları ve kullanım dışı kalmış olan ekran kartlarıdır. Yüksek verimli anakart hurdaları arasında yer alan ekran kartları elektronik atık geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanırlar bu sebeple bilgisayar donanım satıcıları ve geleneksel hurda geri dönüşüm firmaları hurda ekran kartları nın ekonomik değerlerinin bilincinde hareket etmelidirler.

Ekran Kartları masaüstü bilgisayarların grafik işleme donanımlarıdır ve giris seviyesi yeni bilgisayarlarda ve ofis bilgisayarlarında genellikle anakart ile tümleşik olan ekrankartları yeterli olduğu için harici bir ekran kartı kullanılmaz. Üst seviye grafik ve oyun performansı gereksinimi olan bilgisayalar üzerinde harici ekran kartları kullanılır ve bu bilgisayarların arızalanması veya kullanım dışı kalması ile ekran kartı hurdaları ortaya çıkar.

Ekran kartları oyun endüstrisinin de teşviği ile çok hızlı gelişim gösteren donanımlardır , neredeyse işlemci teknolojileri ile yarışacak hızda gelişen ekran kartları daima yüksek seviye kullanıcıların ve oyun meraklılarının en temel ihtiyaçları arasında yer almaktadır.

Günümüzde 4 gb grafik hafızalı ve 256 bit hafıza veri yolu hızına sahip üst seviye grafik kartları en son nesil oyunları yüksek grafik kalitesi ile açabildiği için talep görmektedir, düşük grafik hafızası , düşük grafik işlemci , düşük veriyolu hızına sahip ekran kartları çalışıyor olsa bile yüksek seviye oyunlar için yetersiz kaldıkları için kullanım alanı bulamamaktadır.

Çok eski nesil bilgisayarlar üzerinde tümleşik ekran kartı bulunmamaktadır, pentium 3 öncesi yani eski nesil anakart hurdası na sahip bilgisayarların üzerinde genellikle harici ekran kartı bulunmaktadır , bu ekran kartları AGP veya PCI slota takılan ve çok yavaş ekran kartları oldukları için çalışıyor olsalar bile hurda ekran kartı olarak değerlendirilirler.

Şirketimiz her çeşit anakart hurdası , bilgisayar hurdası , elektronik kart hurdası , cep telefonu hurdası alımı yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik atıkların alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55