Anakart Hurdaları Elektronik Hurdaları

Elektronik Kart Hurda Fiyatları

Elektronik Kart Hurda Fiyatları elektronik kartların çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık elektronik kartların üretiminde kullanılan elektronik bileşenlerin miktarına , genel kart toplam ağırlığına göre elektronik bileşenlerin oranına , elektronik kart üzerindeki veriyollarının miktarına ve katman sayısına , kullanılan elektronik bileşenlerin türlerine göre değişkenlikler göstermektedir.

Elektronik Atık geri dönüşümünün temel prensibi elektronik kartların üretiminde kullanılan kıymetli maden , nadir metal ve ağır metal sınıfında yer alan her çeşit elementin geri kazanımının yapılması ve saflaştırılarak tekrar endüstiyel hammadde haline getirilmesidir. Bu amaç doğrultusunda özel geliştirilmiş rafineri sistemleri kullanılarak elektronik atıklar kimyasal işlemler yapılarak geri dönüştürülür ve bahsettiğimiz elementler ortaya çıkar.

Elektronik Kart Hurda Fiyatları bu sebeple değişkendir, dünya üzerinde milyon çeşitten fazla elektronik devre kartı dizaynı vardır, her bir marka nın ürettiği her bir ürün çeşidinin içerisinde bile yüzlerce değişik elektronik devre yapısı kullanılmakta ve bu elektronik kartların her biri farklı miktarda ve çeşitte elektronik bileşen içermekte ve bu sebeple çok net bir geri kazanım sonucu fiyatlandırması yapılması kolay olmamaktadır.

En basit bir örnek vermek gerekirse en yaygın olarak bulunan masaüstü bilgisayar anakartları olarak değerlendirilen yeni nesil anakart hurdası sınıflandırmasındaki anakartlar arasında bile çok detaya inildiğinde 4 tane alt sınıf bulunmaktadır ve ekonomik değer bakımından en yüksek verimlilikte olan ile en düşük verimlilikte olan arasında yaklaşık %50 ekonomik değer farkı oluşabilmektedir.

Elektronik Kart Hurda Fiyatları oluşturulurken dünyada ve özellikle avrupada yaygın olarak sınıflandırmalar kullanılmaktadır, bu sayede alım fiyatları ile uluslararası piyasalardaki alım satım fiyatları parallellik gösterebilmekte ve standartlaşan sınıflardaki elektronik kartlar yurtdışında belirli sınıflar olarak değerlendirilerek ihracat kolaylığı sağlamaktadır.

Elektronik Kart Hurda Fiyatları bakımından sıralandığında en yüksek değerli elektronik kartlar havacılık elektroniği , denizcilik elektroniği , yüksek frekans yayın cihazları elektroniği , GSM altyapı sistemleri kartları , bilgisayar işlemcileri , bilgisayar ram bellek modülleri olarak karşımıza gelmektedir. Bu tip hurdaları kıymetli maden içeriği bakımından zengin kabul edilen elektronik atıklardır ve kilogramı yüzlerce liraya ulaşan değerleri bulunabilmektedir.

Yüksek Elektronik Kart Hurda Fiyatları na sahip elektronik hurdaların tamamı incelendiğinde yüksek kıymetli maden içeriğine sahip oldukları gözlemlenmektedir, bu tip ekipmanın yüksek kıymetli maden içeriğine sahip olmasının sebebi çok yüksek miktarda veriyi çok yüksek analog veya dijital sistemlerde çok yüksek frekansta çalışarak işlemeleri , depolamaları veya hesaplama yapabiliyor olmaları olarak değerlendirilmektedir. Yani özetle herhangi bir elektronik cihaz çok yüksek frekansta çok yüksek veri işleyebiliyor ise bu elektronik devre sistemi yüksek verimli elektronik bileşeneler ile üretilmektedir ve bu bileşenlerin üretiminde kıymetli maden kullanımı zorunludur.

Bu bakış açısı doğru bir bakış açısıdır, kıyaslama yapmak gerekirse , bir cep telefonunun anakart hurdası ile bir ütünün anakart hurdası aynı ağırlık ve boyuta yakındır, bir tanesi neredeyse bir bilgisayar bir modem ve bir gsm istasyonu olarak görev yapabiliyorken , diğeri sadece termostat ve buhar devresi kontrolü için kullanılan çok basit devre elemanları içeren bir analog açma kapama devresi olarak görev yapmaktadır. Aralarında Elektronik Kart Hurda Fiyatları olarak yaklaşık 50 kat fark oluşmaktadır. Cep telefonu anakart hurdası çok değerli iken ütünün yönetici kartının hurdası çok değersizdir.

Sitemizdeki alım fiyatları sayfası günceldir ve okuduğunuz zamanda alım yapabildiğimiz elektronik kart sınıflarını ve fiyatlarını içermektedir. Şirketimiz her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır, tüm toplu elektronik atıklarınızın , bilgisayar hurdalarınızın , elektronik kart hurdalarınızın , anakart hurdalarınızın , işlemci ram harddisk hurdası , laptop tablet hurdası , cep telefonu hurdası gibi her çeşit toplu elektronik atığınızın alımını yapıyoruz, tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55