Akıllı Telefon Hurdaları Cep Telefonu Hurdaları

Hurda Cep Telefonu Fiyatları 2021

Hurda Cep Telefonu Fiyatları 2021 hurda cep telefonları ile ilgili 2021 yılındaki elektronik hurda satınalma fiyatları anlamına gelmektedir. Hurda Cep Telefonları kullanım ömrünü tamamlamış olan her çeşit cep telefonudur ve cep telefonu hurdaları olarak sınıflandırılmaktadır. Tüm bilişim ve kişisel elektronik ürünler gibi hurdaya ayrılan cep telefonları da elektronik atıklardır ve elektronik atık geri dönüşümü tesisleri trafından geri dönüşüm yapılarak ekonomik değer kazanırlar.

Hurda cep telefonu geniş bir tanımlamadır ve her çeşit cep telefonu hurdasını kapsamaktadır, genel olarak cep telefonu hurdaları 3 alt sınıf olarak da değerlendirilmektedir. Bu sınıflandırmalar tuşlu cep telefonu hurdası, yarım ekranlı cep telefonu hurdaları ve akıllı cep telefonu hurdalarıdır.

Tuşlu cep telefonu hurdaları en eski 1. nesil ve kısmen 2. nesil cep telefonları olarak düşünülmelidir, cep telefonları ilk çıktıkları dönemde yalnızca konuşma ve kısa mesaj özelliği bulunuyor olduğundan küçük bir ekran ve büyük tuşları bulunan cihazlar olarak kullanımdaydı, bu telefonların tamamı tuşlu cep telefonu hurdası olarak değerlendirilmektedir.

Daha sonraki dönemde ortaya çıkan renkli daha büyük ekranlı ve tuş takımı telefonun yalnızca yarısını kaplayan telefonlar ile yarım ekranlı telefon hurdaları olarak anılmaktadır. Kısmen multimedia özellikleri , ek iletişim çözümleri , internet erişimi gibi özelliklerin daha çok hayatımıza girdiği 3. nesil cep telefonları içerisinde çok yüksek miktarda bu telefonlar bulunmaktadır.

Akıllı cep telefonu hurdaları ise şuan günümüzde kullanılmakta olan 4. ve 5. nesil cep telefonlarını kapsamaktadır, kısmen 3. nesil teknolojiye sahip telefonlar arasında da akıllı telefonlar bulunmaktadır.

Günümüzde 1g 2g ve 3g telefonların neredeyse tamamı elektronik atık haline gelmiştir ve geri dönüşüm yapılmaktadır, Günümüz iletişim teknolojileri ve kullanıcıların kullandığı tüm uygulamalar akıllı telefonlar üzerinde çalışmaktadır ve eski nesil sınırlı özellikleri bulunan telefonların tamamı artık kullanım dışı kalmakta ve geri dönüşüm yapılarak ekonomik değer kazanmaktadır.

Hurda Cep Telefonu Fiyatları 2021 değerlendirildiğinde en yüksek ekonomik değer tuşlu telefon hurdaları olarak gözlemlenmektedir, bunun sebebi 10 yıldan daha eski olmaları, üretildikleri dönemlerde elektronik devre tasarımı ve üretiminde kullanılan alaşımların içerisindeki ağır metal oranlarının daha yüksek olması ve anakartlarının çok daha büyük olması sebebi ile geri kazanılabilir element oranı kayda değer biçimde daha yüksek olduğundan tuşlu telefon hurdaları en yüksek ekonomik değere sahip olan telefonlardır.

Yarım ekranlı telefon hurdaları ise orta değerli cep telefonu hurdalarıdır, bunun sebebi tuşlu cep telefonu hurdalarına göre daha düşük verimlilikleri olması , anakartlarının daha küçük olması olarak söylenebilir. En düşük değerli cep telefonu hurdaları ise akıllı telefon hurdalarıdır, gövdelerinin ağırlığının anakartlarına göre çok yüksek olması , üretimlerin son 10 yıl içerisinde yapılmış dolayısı ile daha güncel teknoloji ve bilim kullanılarak daha ekonomik kaynaklar ile üretilmeleri olarak söylenebilir.

Cep telefonu hurdaları nın ekonomik değerini yaratan en önemli şey üzerlerinde taşıdıkları cep telefonu anakart hurdaları dır, bir cep telefonu anakart hurdası cep telefonu hurdasının değerinin %95 lik kısmını oluşturur ve üzerinde bulunan pil ve ekran gibi diğer aksamların yaratacağı ekonomik değerin en çok %5 değere karşılık geleceği unutulmamalıdır, yani cep telefonu hurdası içerisindeki ekonomik değer içerisinde bulunan cep telefonu anakart hurdası nın ekonomik değeri olarak kabul edilir.

Cep telefonu hurdaları alım yapılırken içerisindeki pillerin tamamı çıkarılarak değerlendirilir çünki piller firedir, pillerin çevre şartlarına uygun şekilde bertaraf edilmesi de ayrıca maliyet yaratmaktadır. Bu sebeple hurda cep telefonlarının satışı yapılırken dikkate alınacak miktar pilsiz cep telefonu hurdaları olarak düşünülmelidir.

Son dönemde kıymetli maden ve döviz fiyatlarındaki artış ve uluslararası alıcıların çok yüksek fiyatlandırma politikası sonucunda cep telefonu anakart hurdaları , android anakart hurdaları çok yüksek ekonomik değere ulaşmaktadır. Bu sebeple her çeşit cep telefonu hurdasının sökülerek içerisindeki hurda cep telefonu anakartları nın anakart hurdası olarak satılması tavsiye edilmektedir.

Şirketimiz her çeşit cep telefonu hurdası , cep telefonu anakart hurdaları , android cep telefonu hurdaları , android cep telefonu anakart hurdaları , tablet hurdaları gibi her çeşit elektronik atık alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55