Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Hurda Kart Kg Fiyatı

Hurda Kart Kg Fiyatı hurda anakartların kilogram fiyatı anlamına gelmektedir. Bu fiyatlandırmanın yapılabilmesi için hurda anakartların sınıflandırılmasının bilinmesi ve doğru olarak sınıflandırmaları önem taşımaktadır. Çünki neredeyse aynı ağırlıktaki demir hurdasından daha ucuz anakart hurdaları olduğu gibi aynı ağırlıktaki bakırdan 20 kat daha pahalı anakart hurdaları da bulunmaktadır. Bu sebeple Hurda Kart Kg Fiyatı belirlenirken hurda anakartların sınıflandırması önem taşımaktadır.

Hurda anakartların sınıflandırması öncelikle fiziki olarak hangi cihaz üzerinde kullanıldıklarına göre yapılmaktadır, yani her anakart birbiri ile aynı değildir, ayrıştırma noktasında en azından kullanıldığı cihaza göre ayrıştırılması sınıflandırma esnasında büyük kolaylık yaratabilmektedir. Bu sebeple fiziki söküm işleminde birbirine benzer türdeki anakart hurdalarının birlikte depo edilmesi mantıklı bir yaklaşımdır.

Hurda Kart Kg Fiyatı değişkenliği yani anakart hurda fiyatlarındaki farklılıklar neden olmaktadır sorusu önemli bir sorudur neden bir anakart diğerinden 20 kat daha pahalıdır, evet bu çok önemlidir, bunun sebebi anakartların üretiminde kullanılan element tür ve sınıflarında gizlidir, anakartlar plastikler , kimyasallar ve metal sınıfı elementler kullanılarak üretilirler ve anakart hurdalarının fiyatlandırılmasında bu metal sınıfı elementlerin toplam ağırlığa göre ne oranda bulundukları önem taşımaktadır. Sadece bir örnek vermek gerekirse %5 bakır bulunduran bir anakart hurdası ile %15 oranda bakır bulunduran bir anakart hurdası nın ekonomik değerleri birbirinden çok farklıdır ve yüksek oranda bakır bulunduran anakart hurdası nın ekonomik değeri düşük olana göre takdir edersiniz daha yüksektir.

Yukarıda verdiğimiz örneğe ek olarak çok yüksek değerli anakart hurdaları olan cep telefonu anakart hurdaları, tablet anakart hurdaları , laptop anakart hurdaları ,sunucu anakart hurdaları , bilgisayar işlemci hurdaları , ram hurdaları gibi elektronik hurdaların yani anakart hurdaları nın düşük değerli anakart hurdalarına göre kıymetli maden içeriği daha yüksektir, bu kıymetli maden içeriği eser miktarda yani kilogramda mikronun altında seviyelerdedir ama 1 ton elektronik kart içerisinde bulunan birkaç gram kıymetli maden bile çok yüksek ekonomik değer farklılıkları yaratabilmektedir.

Bu sebeple elektronik kart hurdası fiyatlarının yani anakart hurda fiyatlarının Hurda Kart Kg Fiyatı nın belirlenmesinde sınıflandırma çok önemlidir, hatalı sınıflandırma hatalı sınıftan satılmasına ve maddi zarara uğramanıza sebep olabilir, bu sebeple hurda anakart sınıflandırmalarınızın sağlıklı yapılabilmesi için doğru sınıflandırmayı öğrenmenizi tavsiye ederiz, satınalma uzmanlarımız dünya standartlarına göre ayrıştırma yapabilecek bilgi seviyesindedir ve memnuniyet ile sizlere sınıflandırma mantığını kısa bir eğitim ile anlatabilirler.

Şirketimiz her çeşit toplu elektronik atığı tonaj sınırlaması olmaksızıın peşin ödeme ile satınalmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınızın bilgisayar hurdası ,cep telefonu hurdası , anakart hurdaları ve her çeşit elektronik atığınızın peşin ödeme yapılarak satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55