Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Sunucu Hurdaları

Hurda Sunucu Anakartı Hurdası

Hurda Sunucu Anakartı Hurdası hurdaya ayrılmış olan sunucu bilgisayarları içerisinde yer alan anakart hurdalarıdır. Sunucular genel olarak masaüstü bilgisayarlara benzerlikler gösteren elektronik atıklardır fakat fiziki benzerlikleri olsa da kullanım ve üretimlerinde büyük farklılıklar vardır bu sebeple sunucular ile masaüstü bilgisayarlar birbirinden farklıdır.

Genel kullanım olarak değerlendirildiğinde masaüstü bilgisayarlar kişisel bilgisayarlar olarak değerlendirilir ve kişilerin iş eğlence ders ve benzeri ihtiyaçları yani bilişim ihtiyaçları için kullanılan elektronik cihazlardır. Sunucular ise bir kullanıcıya ait değildir, sunucular diğer bilgisayarlara yani istemcilere yazılım servisleri sunmakta olan özel bilgisayarlardır ve bu sebeple kişisel bilgisayarlar sınıflandırmasında değilllerdir, sadece kullandıkları yazılımlar değil donanımlar da farkldıır.

Hurda Sunucu Anakartı Hurdası tanımı gibi olcukça net bir sınıftır hurdaya ayrılan sunucu bilgisayarların anakartları sunucu anakart hurdaları olarak sınıflandırılmaktadır. Sunucu anakart hurdalarınınt tipik bir şekli yoktur ve masaüstü bilgisayar anakart hurdalarına göre fiziki farklılıklar göstermektedir. Hurda server kartları genel olarak 2 yada daha çok işlemci içeren sistem kartları olarak karşımıza gelebilmekedir.

Server bilgisayarlar da masaüstü bilgisayarlar gibi çok hızlı bir gelişim içerisindedir, bundan 50 sene önce kocaman bir oda büyüklüğündeki sunucunun yapabildiği işlemi , 20 sene önce buzdolabı kadar bir sunucu sistemi yapabilirken günümüzde neredeyse bir masaüstü bilgisayar bu sunucudan çok daha yüksek işlem becerisine sahip olmaktadır. Bu hızlı gelişim de sunucuların fiziki boyutlarını ciddi boyutta değiştirmiş ve küçülmelerien sebep olmuştur, ayrıca kimya ve metalurji bilimlerinde ve elektronik üretim teknolojilerindeki gelişim ile tüm bilişim ürünleri gibi sunucular da daha az kıymetli maden içeren alternatif alaşımlarla daha az nadir metal ve bakır kullanılarak üretilebilmeye başlanmıştır. Son 10 yılda elektronik cihazların üretiminde kullanılan elementlerin miktarı en az %70 oranında azaltılmış yani üretiminde kullanılan metal sınıfı elementler ciddi miktarda düşmüştür bu durum Hurda Sunucu Anakartı Hurdalarında da gözlemlenmektedir.

Şirketimiz her çeşit elektronik hurda , bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , sunucu hurdaları , server laptop notebook hurdası ve her çeşit toplu elektronik hurda alımı yapmaktadır. Tüm toplu elektronik atıklarınız için lütfen 0 555 800 50 55 nolu satınalma hattımızı arayıp teklif alınız.