Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Elektronik Hurdaları

Sarı Tırnaklı Ram Hurdaları

Sarı Tırnaklı Ram Hurdaları hurdaya ayrılmış olan ram modülleri arasında veri transferi için anakarta temas eden pinlerin sarı renk olanları anlamına gelmektedir. Sarı Tırnaklı Ram Hurdaları dışında birde gri tırnaklı ram hurdaları bulunmaktadır, bu türün de pinlerinin rengi gri renk olduğu için kolaylıkla ayrıştırılması mümkündür.

Günümüze daha yakın zamanda üretilmiş olan ram modüllerinin tamamının pinleri sarı renktir, bu sarı rengi veren element bakırdır, eser miktarda altın da içeren çok ince bir kaplama da bulunan bu pinler geri dönüşüm açısından oldukça yüksek verimlilikte görülmektedir.

Ram hurdaları genel olarak çok yüksek değerli elektronik atıklar arasında yer almaktadır.

Ram hurdaları neden değerlidir ?

Ram hurdaları çok yüksek değerli elektronik kart hurdaları arasında yer alır bunun sebebi çok ince bir baskılı devre kartı üzerinde yüksek vasıflı entegre devreler olan ram bellek entegreleri bulunmaktadır. Bu entegrelerin üretiminde bakıra ek olarak altın gümüş platin ve rodyum elementleri bulunmaktadır, bu elementler tonda birkaç gram olsa dahi çok yüksek ekonomik değerler sundukları için ram hurdaları nın geri dönüşüm değerleri yüksek olmaktadır.

Ayrıca ram bellek modüllerinin plastik oranı diğer elementlere oranla düşünüldüğünde çok düşüktür yani ram bellek modüllerini oluşturan tüm element ve alaşımlar değerlendirildiğinde plastik ve karbon kaynaklı bileşenlerin metal sınıfı bileşenlere göre oranı diğer elektronik kartlara göre daha düşüktür.

Diğer elektronik kartlara göre neden değerlidir ?

Bir örnek vermek gerekirse bir masaüstü bilgisayar anakartı 500 gram 600 gram arası oralama ağırlığa sahiptir ve genel ağırlığına göre geri kazanılabilir bakır aluminyum gibi normal dünya metal sınıfı elementleri ağırlığna göre en fazla %20 civarındadır ve geri kazanılabilir altın gümüş platin paladyum rodyum gibi kıymetli madenler ise toplam ağırlığının %0.1 lik kısmından azdır.

Ram hurdalarını değerlendirdiğimizde ise toplam geri kazanılabilir element oranı anakartlara oranla en az 5 kat daha fazladır, bu sebeple ram hurdalarının geri dönüşümünde çok daha fazla element geri kazanılabildiği için ekonomik değerleri çok daha yüksek olmaktadır.

Ram hurdaları nasıl sınıflandırılır ?

Ram hurdaları yukarıda da belirttiğimiz gibi Sarı Tırnaklı Ram Hurdaları ve Gri Tırnaklı Ram hurdaları olarak iki temel sınıfa ayrılırlar. Fiziken incelendiklerinde pin renkleri sarı olanlar sarı tırnaklı gri olanlar da gri tırnaklı ram hurdaları olarak sınıflandırılırlar.

Sarı tırnaklı ram hurdaları gri tırnaklı ram hurdalarına göre 2 kat daha değerllidir.

Ram hurdaları ne yapılmalıdır ?

Ram hurdaları ağırlıklı olarak bilişim şirketlerinden , teknik servislerden ortaya çıkmaktadır, ömrünü tamamlayan bilgisayarlar ve bozulan parçalar olarak karşımıza gelmekte olan bu ekipmanlar bilgi teknolojileri şirketleri , bilgisayar şirketleri , bilgisayar teknik servisleri , geleneksel hurda firmaları gibi şirketlerin normal işleyişi esnasında ortaya çıkmaktadır.

Elektronik hurdalar olan ram hurdaları diğer bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları gibi yalnızca elektronik atık geri dönüşümü yapılarak ekonomik değer kazanabilen elektronik atıklardır. Bu sebeple ram hurdaları da diğer tüm elektronik hurdalar gibi biriktirilerek bir yere ayrılmalıdır.

Daha sonraki dönemde bölgenizde faaliyeti olan bir elektronik atık geri dönüşüm tesisi ile görüşerek güncel ram hurdası fiyatları ile satılması en makul çözümdür. Yüksek ekonomik değerleri sebebi ile son derece memnun edici ekonomik değerlere ulaşması sizi mutlu edecektir.

Şirketimiz her çeşit elektronik atığın alımını yapmakta olan bir elektronik atık geri dönüşüm tesisidir, Türkiye ve Avrupa tesislerimiz haftanın 6 günü açıktır yalnızca resmi tatil ve pazar günleri çalışmamız yoktur. Elinizde bulunan her çeşit hurda bilgisayar , ram hurdaları , laptop sunucu tablet hurdaları , anakart ram işlemci hurdaları , elektronik kart hurdaları , cep telefonu ve cep telefonu anakart hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığı tonaj sınırı olmaksızın daima peşin ödeme yaparak satın alabiliyoruz. Tüm toplu atıklarınızın peşin ödeme yapılarak zahmetsizce ekonomik değer kazanması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55. Elektronik Atık Alım Fiyatları listemiz günceldir , lütfen inceleyiniz.