Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları Sunucu Hurdaları

Server Anakart Hurdaları

Server anakart hurdaları kullanım ömrünü tamamlamış sunucu bilgisayarlarının ana kartlarıdır. Serverlar belirli yazılım görevlerini yüksek performans ve çok uzun sürelerle yapmak üzere tasarlanmış özel güçlü bilgisayarlardır. En yaygın sunucu türlerinden kısaca bahsetmek istiyoruz.

Dünya üzerinde en yaygın olarak kullanılan sunucular genel olarak web sunucularıdır. Bütün dünyada yer alan internet siteleri ve internet üzerinden sunulan genel hizmetler ve sunucuları üzerinden sunulmaktadır. 7 gün 24 saat aktif olan web sitelerinin erişilebilir durumda olmasını sağlayan bu sunuculardır. İstemci bilgisayarlar sunuculara internet üzerinden bağlanarak statik ya da dinamik olarak oluşturulan içeriklere erişebilirler bunu olanaklı kılan internet ağı ve aktif durumda internet sitelerine sunma görevini üstlenen web sunucularıdır.

yine verilerin depolanması için kullanılmakta olan veri tabanı sunucuları da en yaygın sunucular arasında yer almaktadır. Çok büyük miktarda verilen çok hızlı bir şekilde sorgulanabilmesi ve kullanıcının istediği verilerin hızlı doğru ve istendiği biçimde sağlanabilmesi veri tabanı sunucularının sorumluluğundadır.

yazılım ve uygulama sunucuları istemcilerin kullanmakta olduğu yazılımların bağlanarak her çeşit yazılım ve uygulama isteklerini yaptıkları ve yanıt aldıkları özel sunuculardır.

bu temel 3 sonucu yani WEB sunucuları veritabanı sunucuları yazılım ve uygulama sunucuları dışında da çok çeşitli sunucular vardır örneğin dosya sunucuları , oyun sunucuları , video sunucuları , dns sunucuları gibi onlarca çeşit sunucu daha vardır.

Sunucular genel olarak belirli bir yada birkaç görevi çok yüksek performans ve çok uzun süreler ile gerçekleştirebilecek şekilde tasarlanan güçlü bilgisayarlardır. Normal masaüstü bilgisayarlar ile benzerlikleri olsa da genel olarak çok farklı yapıları vardır. Yani sunucu üzerinde çalışan yazılımı bir masaüstü bilgisyar da çalıştırabilir fakat sunucu çok yüksek performans ile çok uzun süreler boyunca bu görevi üstlenecek elektronik donanımlara sahiptir, masaüstü bilgisayarlar bu kadar yüksek seviye ve devamlılıkta hizmet verecekleri varsayımı ile üretilmediklerinden çok uzun süre süreki yapılacak yazılım görevleri için sunucu sistemleri tercih edilirler.

Sunucu bilgisayarların normal masaüstü bilgisayarlara göre farklılıkları temel olarak sunucu anakartlarının çok daha yüksek seviye dayanıklılığa sahip ve çok daha yüksek performanslı bileşenlerden üretilmesi ve bu sebeple çok uzun çalışma zamanları ve ağır sistem yükü altında bile arıza oranlarının çok düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Yani sunucu bilgisayarların elektronik bileşenleri masaüstü bilgisayarlara göre çok daha yüksek dayanıklılığa sahiptir.

Sunucu bilgisayarlarının soğutma ve enerji besleme sistemleri çok daha sağlam ve etkilidir. Sunucular masaüstü bilgisayarlar gibi sessiz yada minimum ses üretecek tasarıma sahip değildir, ergonomi ve kullanım rahatlığı daha geri planda olup sunucuların soğutma sistemlerinde maximum soğutma gücü ve maksimum aktif olma süresi dikkate alınır yani sunucu soğutucları çok daha iyi soğutma yapar ve çok daha uzun yıllar çalışabilir ama daha çok gürültü yaparlar. Aynı şekilde sunucu güç kaynakları da çok daha dayanıklı olup çok daha uzun süre hizmet verecek şekilde tasarlanırlar.

Şikretimiz her çeşit sunucu hurdası , Server Anakart Hurdaları, bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , laptop hurdaları gibi her çeşit elektronik atığın alımını yapmaktadır tüm toplu elektronik atıklarınızın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55