Anakart Hurdaları

Pentium 4 Sonrası Anakart Hurdaları

Pentium 4 Sonrası Anakart Hurdaları aynı zamanda yeni nesil anakart hurdaları olarak da anılmaktadır. Masaüstü bilgisayarların pentium 4 sonrası olanları kapsayan bu anakartlar gelişen teknoloji , artan üretim teknikleri,  kimya ve metalurji bilimlerinde oluşan gelişmeler ve sonraki yıllardaki satış miktarlarında beklenen astronomik gelişmeler sebebi ile daha ekonomik madenler kullanılarak üretim hedefi ile eski nesil anakart hurdaları na göre daha az maliyetli elementler ve alaşımlar kullanılarak üretildikleri için geri kazanılabilir element oranları da daha düşüktür.

Pentium 3 ve daha önceki dönemlerde üretilen masaüstü bilgisayarlar daha eski üretim dönemlerine sahip oldukları için üretimlerinde daha yüksek oranda nadir metal kullanılmıştır ve bu sebeple üretim maliyetleri daha yüksek olmaktadır, aynı biçimde geri kazanım sonucunda elde edilen element oranları da daha yüksek olduğu için ekonomik değerleri daha yüksek olmaktadır.

Gelişen teknoloji daha az iletken kullanılan mimarilere olanak tanımıştır yani eski nesil bilgisayarların veri yolları daha kalın yollardır ve daha çok maden kullanılmaktadır. Kimya ve Metalurji bilimindeki gelişmeler de bakıra ek olarak veri yollarında elektronik devre bileşenlerinin içinde ve elektronik komponenetlerde kullanılan altın gümüş ve paladyum miktarını çok azalmayı başarmış ve daha ekonomik alaşımlar kullanılarak komponent üretimleri mümkün olabilmeye başlamıştır.

Üretim tekniklerindeki gelişmeler de aynı işi yapabilecek komponentlerin daha küçük ve daha ekonomik üretilmesini olanaklı kılmıştır ve bütün bu gelişmeler bilgisayar elektronik ve her çeşit cihazın daha uygun fiyatlara üretilmesini olanaklı kılmıştır, uygun üretim fiyatı uygun satış fiyatı ve daha çok kişiye satış yapabilme şansı ve daha çok kar etme şansı sunduğu için tüm üretim perspektifi bu şekilde şekillenmiştir.

Tüm bu sebepler bir arada düşünüldüğünde yeni nesil anakart hurdaları yani Pentium 4 Sonrası Anakart Hurdaları daha ekonomik madenler kullanılarak daha ekonomik şekilde üretildikleri için eski nesil anakart hurdaları yani pentium 3 öncesi anakart hurdalarına göre daha düşük geri dönüşüm verimliliğine sahiptir yani daha düşük hurda anakart fiyatları na sahiptirler.

Pentium 4 sonrası anakart hurdaları nı tanımlamak için çok farklı tanımlar yapılmaktadır bunların bir çoğu yanlıştır ve en doğru tanım, 400 taneden daha fazla işlemci bacak sayısına sahip, 1 ghz ve üstü hızlarda çalışabilen her çeşit masaüstü bilgisayar anakartı yeni nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına dahil olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , eski nesil anakart hurdaları , yeni nesil anakart hurdaları , işlemci hurdaları , ram hurdaları , harddisk hurdaları , laptop hurdaları , sunucu hurdaları ve her çeşit elektronik kart hurdaları nın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan toplu elektronik hurdaları nın alımı için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55