Anakart Hurdaları Bilgisayar Hurdaları

486 Anakart Hurdaları

486 Anakart Hurdaları Intel 486 işlemcileri desteklemekte olan masaüstü bilgisayar anakartlarıdır ve günümüzde bu bilgisayarların hiçbir şekilde kullanım şansı bulunmamaktadır, Intel 486 işlemciler 1989 yılında üretimine başlanmış olan şuan müzeye koyulmaktan veya geri dönüşüm yapılmaktan başka bir kullanım alanı kalmamış olan işlemcilerdir çünki performansları günümüz ihtiyaçlarını düşündüğümüzde çok yetersiz gelmektedir.

486 Bilgisayarların dünya üzerinde kullanımı %0.5 den az durumdadır bunun temel sebebi günümüzün en basit internet sitelerini bile açabilecek bir bilgisayarın bile pentium 4 1,4 ghz işlemci ve 1 gb ram gereksinimi bulunmasıdır ve 486 işlemciler en çok 120 mhz hızında çalışabilen ve genellikle 32 mb ram ile çalışmakta olan çok eski bilgisayarlardır , günümüzdeki işletim sistemlerini bile çalışıtabilecek bir donanım gücü sağlamamaktadır.

Başka bir örnek vermek gerekirse 6 sene önce aldığınız bir akıllı telefon bile 486 bir bilgisayardan çok daha yüksek işlem becerisine sahiptir.

Bu kadar eski bir bilgisayarın yalnızca kullanım uygulamaları endüstri ve tıp alanındadır, çok eskiden üretilmiş ve halen işlevsel olan çok nadir iş sistemi başka bir bilgisayar ile çalışamadığı için kullanımı çok çok düşük miktarda sürmekle beraber bu cihazlar da ömrünü tamamladıkça hurdaya ayrılmaları devam etmektedir.

486 Anakart Hurdaları eski nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına dahildir bunun sebebi bu anakartların 1 ghz altı hızlarda bulunması , 32 bit işlev yerine getirmemesi olarak kolaylıkla belitlenebilir ayrıca 1995 yılı öncesindeki neredeyse tüm anakartlar pentium 1 ve öncesi nesillere aittirler ve o dönemde üretilen tüm anakartlar eski nesil anakart hurdaları olarak değerlendirilmektedir. Bunun temel sebebi 1980 ve 1990 başı arasında elektronik kart üretiminde kullanılan bileşenlerin tamamı 1990 sonları ve 2000 sonrasında üretilenlere göre çok daha yüksek oranda altın gümüş ve paladyum elementlerini içermektedir.

Dönemin kimya ve metalurji bilimi imkanları ile üretilebilen süper iletken elektronikler daha sonra geliştirlecek alaşımlara sahip olmadığı için çok yüksek seviye elektronik bileşenlerin üretiminde daha yüksek oranda kıymetli maden kullanımı kaçınılmazdı ve bu yüksek oranda kullanılan kıymetli madenler nadir metaller ve ağır metaller 486 Anakart Hurdaları gibi eski nesil bilgisayar hurdaları nın ekonomik değerini yeni nesil bilgisayar hurdaları na göre daha yüksek hale getirmektedir.

486 bilgisayarlardan önce üretilenve kısa süre sonra üretilen anakartlar olan 386 286 ve 8088 8086 işlemcileri kullanan tüm anakartlar ve pentium 1 2 3 ailesine dahil olan tüm anakartlar da eski nesil anakart hurdaları sınıflandırmasına dahil olmaktadır, pentium 4 ve daha sonraki dönemde üretilen 1 ghz üstü hızlarda çalışan ve 64 bit komut seti kullanabilen her çeşit anakart yeni nesil anakart hurdaları olarak kabul edilmektedir.

486 bilgisayarların bir başka dikkat çekici özelliği de anakartlarının yeni nesil anakartlarda olduğu gibi tümleşik donanımlar taşımaması ekran kartı , ses kartı ve ethernet kartlarını harici eklenti kartları olarak bilgisayar kasasınada anakart üzerine takılarak kullanılmasıdır. Bu bilgisayarlar her bir ek özelliği eklenti kartları yani finger kartlar olarak sağlayabilmektedir ve elektronik hurda olarak bakıldığında bu eski nesil bilgisayarların üzerinde yeni nesillere göre en az yarım kilogram daha fazla anakart hurdası bulundurmaktadır. Bu fark elektronik atık ekonomik değerinde kayda değer bir fark yaratmaktadır ve eski nesil anakart hurdalarına sahip bilgisayarlar genel olarak en az %25 daha yüksek ekonomik değere sahip olmaktadır.

Şirketimiz her çeşit bilgisayar hurdaları , anakart hurdaları , elektronik kart hurdaları , işlemci hurdaları , hurda ram , hurda hdd, cep telefonu hurdaları gibi her çeşit toplu elektronik atığın alımını yapmaktadır, elinizde bulunan tüm toplu elektronik atıkların en yüksek fiyatlar ve peşin ödeme ile satınalınması için lütfen bizi arayarak fiyat teklifi alınız 0 555 800 50 55